[ad_1]

“تهدید سنتی” کره شمالی در کنار چین و ایران

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]نامزد سرویس اطلاعات ملی (DNI) ، Avril Haynes ، منصوب شده توسط رئیس جمهور جدید منتخب بعدی ایالات متحده ، جو بایدن ، به عنوان رئیس اطلاعات ، در جلسه کمیته اطلاعات سنا در تاریخ 19 (به وقت محلی) 2021.01.20 شرکت کرد.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان جونیور = نامزد آریل هاینز ، مدیر سرویس اطلاعات ملی (DNI) ، که رئیس آژانس اطلاعاتی دولت جو بایدن است ، به جلسه سنا رفت. وی در یک تحقیق کتبی قول داد آزمایشات موشکی کره شمالی را رصد کند.

نامزد هاینز گفت ، “مسئولیت مهم آژانس های اطلاعاتی درک اهداف و توانایی های کشوری مانند کره شمالی است” در یک پرسشنامه کتبی در وب سایت کمیته اطلاعات سنا در تاریخ نوزدهم (به وقت محلی). جواب داد.

وی ادامه داد: در صورت تأیید ، من منتظر بررسی آخرین اطلاعات و تجزیه و تحلیل تخصصی آژانس های اطلاعاتی در مورد آزمایش های موشکی کره شمالی هستم.

همچنین اظهاراتی وجود داشت که کره شمالی را “تهدید سنتی” از سوی ایالات متحده توصیف می کرد. نامزد هاینز “تهدید سنتی ملی که توسط چین ، ایران ، کره شمالی و روسیه تهدید می شود” ذکر کرد و آن را عاملی برای تهدید اصلی آمریکا دانست.

وی همچنین تغییرات اقلیمی ، حملات سایبری ، تروریسم ، بیماری های همه گیر ، جرایم سازمان یافته جهانی و فساد و اقدامات اطلاعاتی را به عنوان تهدیدات مهم فراملی توصیف کرد. وی افزود که پس از تأیید ، تجزیه و تحلیل آژانس های اطلاعاتی را برای رسیدگی به این تهدیدها بررسی می کند.

در همین حال ، نامزد هینز در جواب کتبی آن روز قبل از دادرسی گفت: “DNI نباید از گفتن حقیقت به مقامات ، حتی اگر نا مناسب یا دشوار باشد ، پرهیز کند.”

“برای محافظت از صداقت آژانس اطلاعاتی ، DNI باید اصرار داشته باشد که اطلاعات هرگز خط مشی ندارند.” “DNI باید اولویت را به شفافیت و پاسخگویی ، دقت تحلیلی ، پتانسیل نظارتی و تفکر متنوع بدهد.”

“برای اینکه مورد اعتماد واقع شویم ، باید ارزش های دموکراتیک را حفظ کنیم و اطمینان حاصل کنیم که کار آژانس های اطلاعاتی ، که معمولاً به صورت مخفی انجام می شود ، اخلاقی ، هوشمندانه ، قانونی و کارآمد است.”

همچنین صحبت هایی درباره چین صورت گرفت. نامزد هاینز اولویت های استراتژیک آژانس های اطلاعاتی را ذکر کرد و گفت ، “ما باید اطلاعات لازم را برای حمایت از تلاش های دو جانبه بلند مدت ارائه دهیم” ، برای یک مزیت رقابتی با چین.

وی همچنین با اشاره به عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) که سال گذشته در جهان رخ داد ، گفت: “ما باید به ایالات متحده راهنمای بهداشت جهانی بدهیم و موقعیتی را برای تشخیص بیماری ایجاد کنیم تا قبل از آن در همه گیر همه گیر شود.” “

وی به عنوان یک وظیفه داخلی آژانس اطلاعاتی تأکید کرد: “ما باید امنیت سایبری و حفاظت از زیرساخت های اساسی را تقویت کرده و با تلفیق فن آوری های جدید نوآوری های فناوری فعلی را از تهدید به منفعت تغییر دهیم.”

نامزد هینز در دوره دولت باراک اوباما دستیار بخش امنیت ملی بود و اولین زن DNI در ایالات متحده شد که توسط مجلس سنا تأیید شد. وی همچنین اولین معاون زن سیا بود.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *