[ad_1]

جلسه 5 در جلسه توجیهی برگزار شد و دکتر نشان داد … برنامه اطلاع رسانی به WTO
یک چالش 7 ماهه برای هدایت بهبود سیستم تجارت چند جانبه

پیوند_انتخابی
[세종=뉴시스]خبرنگار کانگ جونگ مین = میونگ هی میونگ هی ، رئیس ستاد مذاکرات تجاری. 20/6/2020 [email protected]

[세종=뉴시스] خبرنگار Oh Jong-taek = میونگ هی میونگ هی ، رئیس ستاد مذاکرات تجاری در وزارت تجارت ، صنعت و انرژی ، به عنوان دبیرکل بعدی سازمان تجارت جهانی (WTO) استعفا داد.

ستاد یو اعلام کرد که قصد دارد با برگزاری جلسه توجیهی اضطراری در مجتمع دولت در سئول گوانگوامون در سئول در 5 ام و برای اطلاع از WTO ، نامزد عضویت دبیر کل WTO را استعفا دهد.

در نیمه دوم سال گذشته ، WTO در مجموع سه رایزنی با کشورهای عضو برای انتخاب دبیرکل انجام داد. در بررسی اولویت اول و دوم ، شش نامزد حذف شدند و مدیر یو و نامزد نیجریه Okonjoyweala ، که نامزدهای انعقاد بودند ، در مرحله نهایی بودند.

در دور نهایی انتخابات نهایی دبیرکل بعدی WTO در تاریخ 28 اکتبر سال گذشته ، مدیر Io در وضعیت نامساعدی قرار داشت ، زیرا شمارش آرا وی کمتر از نامزد Okonjoueala بود.

WTO در تاریخ 9 نوامبر سال گذشته یک جلسه هیئت مدیره عمومی را برای تصمیم گیری نهایی در مورد دبیرکل بعدی برگزار کرد ، اما برنامه بدون قول به تعویق افتاد و پورتال نهایی را ترک کرد.

شناخته شده است که این یک راه حل اجتناب ناپذیر است به دلیل نگرانی در مورد ظهور مجدد ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) ، اما تحلیلی که ایالات متحده مجبور شد برنامه را به تعویق بیندازد زیرا نامزد Okonjoyweala رد کرد.

پیوند_انتخابی
[AP/뉴시스] دبیرکل سازمان تجارت جهانی (WTO) میونگ هی میونگ هی ، رئیس وزارت تجارت ، صنعت و انرژی (چپ) و نامزد نیجریه ای Ngoji Okonjoyweala (راست) ، که وارد مرحله سوم نهایی شدند. 17 اکتبر 2020

از آن زمان ، اعضای WTO نتوانسته اند در مورد انتخاب دبیرکل بعدی به توافق برسند. کلیه تصمیمات در چارچوب WTO بر اساس توافق و توافق همه اعضا خواهد بود. اگر هیچ کشور عضو مخالف انتخاب کاندیدای خاص وجود نداشته باشد باید یک نامزد به عنوان دبیرکل معرفی شود.

گزارش شده است که مدیر آیو با کشورهای بزرگی مانند ایالات متحده رایزنی کرده است تا در مورد دبیرکل بعدی سازمان تجارت جهانی به اتفاق نظر برسد. وی توضیح داد که تصمیم گرفته شد با در نظر گرفتن موضوعات مختلف از جمله نیاز به احیای مجدد عملکرد WTO و جلوگیری از شکاف ناشی از تأخیر در انتخاب دبیرکل بعدی ، از سمت نامزدی استعفا دهد.

دولت همچنان به ترمیم و تقویت سیستم تجارت چند جانبه به عنوان یک قدرت تجارت مسئول ادامه خواهد داد. این برنامه قصد دارد در پیشبرد مسائل جهانی ، از جمله اصلاح WTO ، اقتصاد دیجیتال و تغییرات آب و هوایی (محیط زیست) کمک کند.

در این میان ، انتظار می رود رویه های آینده و جدول زمانی انتخاب دبیرکل بعدی توسط رئیس شورای عمومی WTO با مشورت با کشورهای عضو اعلام شود.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *