[ad_1]

بسیار کمتر از سیاه و لاتین ، سفید آسیایی
تقدیر از بیل شهردار لاتزیو ، قول بزرگتر شدن

پیوند_انتخابی
[뉴욕=AP/뉴시스]در چهاردهم (به وقت محلی) ، یک مجتمع زمین بسته در نیویورک ، ایالات متحده آمریکا ، به یک مرکز واکسیناسیون تاج تبدیل شد 19 و نصب شد. این سایت تلقیح توسط بیمارستان Presbyterian نیویورک اداره می شود ، می تواند بصورت آنلاین رزرو شود و می تواند تا 1000 نفر در روز تلقیح شود. 2021.01.15.

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = از زمان واکسیناسیون نیویورک علیه ویروس Crown 19 ، تأیید شده است که سیاه پوستان و لاتین نسبت به سفیدپوستان و آسیایی ها میزان واکسیناسیون بسیار کمتری دریافت کرده اند.

شهردار بیل دابل لاتزیو این واقعیت را در سی و یکمین (به وقت محلی) تأیید کرد و متعهد شد که در آینده اهداف واکسیناسیون را به مناطق تحت تأثیر ویروس ادامه خواهد داد.

طبق آماری که توسط وزارت بهداشت نیویورک منتشر شده است ، 48٪ از شهروندان نیویورکی که حداقل یک بار واکسینه شده اند ، سفیدپوست بوده اند. این در مقایسه با حدود یک سوم کل جمعیت سفیدپوستان اسپانیایی ، سهم بیش از حد از کل شهروندان است.

البته این آمار واکسیناسیون جامع نیست. این به این دلیل است که حدود 40٪ از افراد واکسینه شده در نیویورک اطلاعات جمعیت شناختی مانند نژاد را در این مطالعه فاش نمی کنند.

با این حال ، آمار منتشر شده توسط نیویورک با این واقعیت مطابقت دارد که در سایر ایالت ها و شهرها ، تعداد واکسیناسیون ها به طور قابل توجهی کمتر از نسبت سیاه پوستان است.

سیاه پوستان 24٪ و اسپانیایی تبارها 29٪ ساکنان نیویورک را تشکیل می دهند ، اما 11٪ و لاتین ها 15٪ واکسیناسیون به سیاه پوستان انجام شده است.

آسیایی ها 14٪ از جمعیت را تشکیل می دهند اما 15٪ آنها واکسینه شده اند.

شهردار دو لاتزیو گفت: “اختلافات نژادی واضح است. در پاسخ ، ما باید اقدامات فعال و خلاقانه انجام دهیم. تایید شده است که بی اعتمادی و تردید زیادی در مورد واکسن ها ، به ویژه در مناطق رنگی وجود دارد.”

بر این اساس ، وی قول داد که به طور فعال میزان واکسیناسیون مانند بهبود روند ناخوشایند و پیچیده درخواست برای افراد رنگین پوست و انتشار اطلاعات واکسن به زبان های بیشتر را دنبال کند. برای کاهش بی اعتمادی ، شهردار همچنین در مورد طرحی صحبت می کند که شهردار مستقیماً به یک کلیسای سیاه پوست می رود و در مجلس طرح می کند.

در شرایطی که مرگ و میر در میان سیاه پوستان و لاتین نه تنها در نیویورک بلکه در سراسر کشور به دلیل همه گیری تاج 19 در ایالات متحده به ویژه بالا است ، کارشناسان نرخ بیب نیویورک شهردار Double Lazio را تحت فشار قرار می دهند تا میزان واکسیناسیون را فاش کند ، نیویورک نیز وضعیت مشابهی دارد.

وکیل آنها ، زومن ویلیامز ، در بیانیه ای گفت: “بالاخره وضعیت واکسیناسیون نژادی در نیویورک اعلام شد و این تبعیض را که ما را نگران می کند تأیید می کند. مناطق و افراد رنگین پوست تبعیض آمیز را در مورد بیماری همه گیر نشان می دهند و وضعیت بیشتر قربانی می شود. تفاوت حتی در هنگام واکسیناسیون “، او خواستار اصلاح شد.

اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک نیز گفت که آمار واکسیناسیون در سراسر کشور طی چند روز آینده منتشر خواهد شد ، شاید با اختلاف نژادی مشابه.

در یک کنفرانس تلفنی جداگانه ، وی گفت که “احتمالاً سیاه پوستان تمایلی به واکسیناسیون ندارند و پس از آنها لاتین ، آسیایی و سفیدپوست”.

بر این اساس ، وی گفت که در آینده ، دولت ایالت نیویورک همچنین قصد دارد یک کمپین واکسیناسیون علیه COVID-19 را به طور ویژه برای آفریقایی آمریکایی ها آغاز کند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *