[ad_1]

حزب حاکم اعلامیه مقدماتی را قبل از دستگیری سوزی فاش کرد
ارتش میانمار کودتا را اعلام کرد … آنگ سان سوچی در بازداشت حمله رعد اسا

پیوند_انتخابی
【هانوی (ویتنام) = AP / Newsis】 آقای آنگ سان سوچی ، بهترین رهبر میانمار ، در مجمع جهانی اقتصاد ASEAN در هانوی ، ویتنام در تاریخ 13 سپتامبر 2018 2018 شرکت می کند.

[서울=뉴시스]خبرنگار جی لی = رهبر ارشد میانمار ، آنگ سان سوچی ، كه بازداشت شد ، از مردم خواست كه كودتای نظامی را رد كنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و AP ، حاکمیت حاکم ائتلاف دموکراتیک (NLD) ، به رهبری شورای ملی سوچی ، بیانیه ای را در اول فیس بوک منتشر کرد و گفت که قبل از دستگیری توسط ارتش درخواست آن را کرده است.

در بیانیه مقدماتی ، مشاور سوزی گفت ، “کودتا را قبول نکنید” ، و خواست که به “دیکتاتوری نظامی” برنگردد.

NLD اقدامات ارتش را غیر موجه و خلاف قانون اساسی مورد انتقاد قرار داده است. وی همچنین هشدار داد که یک کودتای نظامی می تواند پاسخ به عفونت ویروس کرونا (ویرگول کرونا 19) در میانمار را مختل کند.

در اوایل آن روز ، ارتش میانمار مشاوران سوزی و اعضای اصلی حزب حاکم را بازداشت و برای یک سال وضعیت اضطراری اعلام کرد. این حادثه قبل از اولین جلسه پارلمان تازه انتخاب شده میانمار در آن روز اتفاق افتاد.

NLD مشاور سوزی با پیروزی در انتخابات عمومی سال 2015 به حکومت طولانی مدت میانمار خاتمه داد. NLD در انتخابات نوامبر گذشته نیز پیروز شد ، اما با بیان اینکه ارتش میانمار سو of ظن به انتخابات غیرمنصفانه را مطرح کرد ، احتمال کودتا مطرح شد.

کشورهای آسیایی مانند ایالات متحده ، استرالیا و ژاپن از وضعیت ابراز نگرانی کرده اند. گروه های بین المللی حقوق بشر مانند دبیرکل سازمان ملل آنتونیوس گوترچ و دیده بان حقوق بشر (HRW) نیز جنبش نظامی را به شدت محکوم کرده اند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *