[ad_1]

“کشتی های دستگیر شده از حکم دادگاه ایران پیروی می کنند”
“انجماد نفت خام کره ای ، مشکلی در اراده سیاسی”

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]چوی جونگ-گئون ، معاون اول وزیر امور خارجه وزارت امور خارجه که به ایران سفر کرده بود ، در دهمین روز (به وقت محلی) با عباس اراکیچی وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار کرد. (عکس = عکس وب سایت وزارت خارجه ایران)

[서울=뉴시스] خبرنگار كیم ی جین = لی جائه وو یانگ سوری = معاون اول وزیر خارجه چوی جونگ گون كه به ایران سفر كرده بود ، در دهم (به وقت محلی) با عباس اراكچی وزیر امور خارجه ایران در تهران ملاقات كرد.

در بیانیه مطبوعاتی که اندکی پس از دهمین اجلاس سران ایران و کره صادر شد ، وزارت امور خارجه ایران در مورد مسدود شدن قیمت صادرات نفت خام ایران منجمد شده توسط بانک های تجاری کره و آزادی بازداشت شدگان در ایران بحث و تبادل نظر کرد. حامل پتروشیمی کره ای MT-Korea Chemiho گفتم که کردم.

براساس اعلامیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه ایران ، معاون نخست وزیر چوی توضیح داد که “سفر وی به ایران نشانه مهمی است که کره متعهد به گسترش روابط با ایران است.” “کره مصمم است با حل روابط با ایران اعتماد بین دو کشور را بازگرداند. در سال جدید. من این کار را می کنم. “

معاون وزیر اراکی گفت: بانک های کره ای از ترس تحریم های آمریکا نزدیک به دو سال و نیم دارایی های پولی ایران را به طور غیرقانونی مسدود کرده اند. مشخص است که قیمت صادرات نفت خام ایران ، منجمد در بانک تجارت کره ، بین 6.5 تا 9 میلیارد دلار (حدود 11 تریلیون بوی بد) است.

وی گفت: “تسلیم شدن در برابر خواسته های آمریکا برای باج دادن (کره) غیر قابل قبول است.” “البته (ایران و کره) گسترش روابط فقط در صورت حل این مشکل مهم خواهد بود.”

وی با استناد به عدم موفقیت در مذاکرات بانک مرکزی ایران و مقامات کره جنوبی برای صادرات نفت خام از ایران ، گفت که “ایران معتقد است که مسدود شدن دارایی های مالی در کره نتیجه عدم اراده سیاسی در کره است ، نه تحریم های وحشیانه اعمال شده توسط ایالات متحده. ” من کردم.

وی همچنین تأکید کرد ، “کره جنوبی باید به عنوان یک اولویت اصلی در روابط با ایران ، تلاش جدی کند تا مکانیزم های لازم برای حل این مسئله را پیدا کند.”

معاون وزیر چوی گفت: “اجازه دسترسی ایران به دارایی های ارزی در کره یکی از اصلی ترین اولویت ها (وظایف) دولت کره است.” کره تصمیم گرفته است تا حل نهایی این مسئله سخت کار کند.

علاوه بر این ، معاون وزیر چوی تصمیم به برداشتن شیمی کره ای از معاون وزیر اراکی گرفت.

معاون وزیر اراکی گفت: “نفتکش کره ای به دلایل فنی و خطرات زیست محیطی در خلیج فارس و آبهای ایران توقیف شد. قوه قضاییه ایران رسیدگی به این موضوع را آغاز کرده است.”

وزارت امور خارجه ایران گفت كه توصیه كرده است: “كره باید از سیاسی كردن موضوع خودداری كند و از آشفتگی بیهوده پرهیز كند” و “به دادگاه اجازه می دهد تا از طریق دادگاه با این موضوع به صورت مسالمت آمیز برخورد كند.”

خبرگزاری دولتی ایران ایرنا و آژانس ضد دولتی پارس گفتند که معاون وزیر اراکی طبق تصمیم دادگستری ایران با این موضوع برخورد خواهد کرد و تانکرهای بازداشت شده تا آن زمان نمی توانند حرکت کنند.

روز چهارم در ساعت 3:30 بعد از ظهر ، كمی كره ، یك شركت پتروشیمی كره ای كه در آبهای نزدیك عمان در تنگه هرمز در حال قایقرانی بود ، توسط سپاه پاسداران ایران دستگیر شد و به داخل آبهای سرزمینی ایران منتقل و بازداشت شد.

طرف ایرانی گفت که این نفتکش کره ای را به دلیل “آلودگی محیط زیست” بازداشت کرده است ، اما شرکت کشتیرانی کره ای “هیچ نقض قانون محیط زیست” را انکار نکرد. در مجموع 20 نفر از جمله 5 کره ای ، 11 میانمار ، 2 ویتنامی و 2 اندونزیایی سرنشین هستند. سفارت کره در ایران با برخی از ملوانان مصاحبه کرد تا ایمنی و سلامتی آنها را تأیید کند.

◎ Sympathy Press Newsis [email protected] ، [email protected] ، [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *