[ad_1]

“اعتراض فوری به موضوعات غیرقابل قبول”

پیوند_انتخابی
[도쿄=AP/뉴시스]در تاریخ 26 اکتبر سال گذشته ، وزیر ژاپن کاتو کاتسونوبو یک کنفرانس مطبوعاتی در محل اقامت نخست وزیر برگزار کرد. 28 اکتبر 2020

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم یه جین و پارک دائرو = وزیر دفاع کاتو کاتسونوبو در سومین روز اعلام کرد که وزارت دفاع به بخش فناوری ژاپن از مقاله سفید دفاع برای سال 2020 اعتراض دارد.

طبق یک پخش مستقیم از کانال رسمی توکیو در یوتیوب ، در جلسه توجیهی منظم صبح ، از وزیر کاتو س howال شد که شما در مورد اخراج ژاپن از یک شریک در یکی از کشورهای همسایه در مقاله سفید کره در مورد دفاع 2020 ، توصیف درگیری به عنوان گشت ژاپن عادت زنانه.

وزیر امور خارجه کاتو از پاسخ دادن ، گفت: “من قادر به اظهارنظر نیستم” ، در مورد تنزل رتبه دولت کره از ژاپن به یک کشور همسایه در مقاله سفید دفاع.

“شروع با فن آوری تاكشیما (نام داكدو كه ژاپن ادعا می كند) ، به رسمیت شناختن تاریخ ، بازنگری در مدیریت صادرات و تحقیقات راداری (درگیری گشت کره و ژاپن) از دیدگاه کره موارد غیرقابل قبولی است.” من بلافاصله اعتراض کردم در برابر این. “او تأکید کرد.

به ویژه ، برخی از رسانه ها گزارش دادند كه ژاپن به عقب نشینی كتاب سفید دفاع كره توسط یك شریک در یك كشور همسایه معترض است ، اما وی اینكه “هیچ اعتراضی در این زمینه وجود ندارد” را انكار كرد.

پیش از این در دومین NHK و دیگران گزارش شده بود كه وزارت دفاع ژاپن همان روز با یكی از كارمندان سفارت كره در ژاپن تماس گرفت و در كتاب سفید دفاع كره گفت كه فناوری مربوط به درگیری بر سر حاكمیت تاكشیما و کره -مدت گشت ژاپن در سال 2018 با موضع دولت ژاپن متفاوت است.

در كتاب سفید دفاع سال 2020 ، كه در آن روز توسط وزارت دفاع صادر شد ، “ژاپن یك كشور همسایه است كه نه تنها برای روابط دوجانبه ، بلكه برای صلح و رفاه در شمال شرقی آسیا و جهان نیز باید همکاری كند.” این بیان تحقیرآمیز محتوای “کره و ژاپن از نظر جغرافیایی و فرهنگی همسایگان و شرکای نزدیک هستند که باید برای صلح و رفاه جهان با هم کار کنند” ، همانطور که در مقاله سفید 2018 شرح داده شده است.

علاوه بر این ، “مطبوعات یک جانبه حقایق گمراه کننده درباره وضعیت آن زمان ، از جمله درک تحریف شده از تاریخ برخی از رهبران سیاسی ژاپن و ادعای حاکمیت بر دوکدو ، پرواز تهدیدآمیز هواپیمای گشت ژاپن علیه کشتی ما ، که در سال نجات یافت دسامبر 2018. با اعلام این خبر ، روابط دفاعی بین دو کشور دشواری هایی را تجربه کرده اند. “اقدامات كنترل صادرات كه ژاپن در ژوئیه 2019 به دلایل امنیتی علیه ما اتخاذ كرد ، مانعی برای توسعه آتی روابط دفاعی بین دو كشور است.”

در كتاب سفید ، به ویژه در مورد پرواز نزدیك هواپیماهای گشت زنی ژاپن ، “(ژاپن) بیان می كند كه پرواز تهدید نزدیك هواپیماهای گشت ژاپنی علیه كشتی های امداد و نجات یك پرواز عادی است ، علیرغم تأییدهای متعددی كه كشتی ما مورد بررسی قرار نداده است. رادار ردیابی اعلام کرد که تحقیقات یکجانبه بدون تأیید واقعیت ها انجام شده است. “

در كتاب سفید همچنین درگیری بین دو كشور بر سر توافق نامه کره و ژاپن در مورد حفاظت از اطلاعات نظامی (GSOMIA و Jisomia) شرح داده شده است.

کاغذ سفید “تحت این اقدامات (محدودیت های صادراتی) ، دولت کره تصمیم گرفته است” توافقنامه اطلاعات محرمانه کره و ژاپن “را که در 23 آگوست 2019 منعقد شده بود ، به منظور تبادل اطلاعات حساس نظامی و امنیتی و با فرض اینکه توافق نامه وی می تواند در هر زمان در 22 نوامبر 2019 فسخ شود ، تا مشکلات بین دو طرف حل شود ، وی گفت: “در حالی که خواستار تغییر ژاپن برای تغییر نگرش هستید ، اخطار فسخ توافقنامه به حالت تعلیق درآمده است. “

◎ Sympathy Press Newsis [email protected] ، [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *