[ad_1]

7337 عوارض 1.56 میلیون دوزی
13 نفر پس از واکسیناسیون فوت کردند … مربوط به وضعیت بهداشت شخصی

پیوند_انتخابی
[애스펀=AP/뉴시스] در 21 دسامبر سال 2020 ، واکسن ویروس مودنا در ایالات متحده آغاز شد و دو روز بعد ، پرسنل پزشکی در مرکز بهداشت شهرداری کلرادو یک بطری واکسن مودنا را در دست داشتند. 3 ژانویه 2021

[서울=뉴시스] خبرنگار Moon Ye-seong = مقامات ایتالیایی فاش کردند که Pfizer و Moder و همچنین واکسن هایی برای جلوگیری از عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) بی خطر هستند.

به گزارش ایتالیا 24 در روز پنجم (به وقت محلی) روز قبل ، آژانس دارویی ایتالیا (AIFA) اظهار داشت: “از 1544 و 90 90 دوز Pfizer Modena واکسینه شده از 27 دسامبر سال گذشته تا 26 ژانویه در ایتالیا ، 7337 کشور اثرات خود را گزارش دادند. این است. ”

در طول دوره تحقیق ، 99٪ واکسن Pfizer واکسینه شده و 1٪ واکسن مدرن نیز واکسینه شده است.

بیشتر عوارض جانبی ، 4/92 درصد ، علائم خفیف مانند درد در محل تزریق بود.

AIFA افزود: در مورد واکسن Pfizer عوارض جانبی مانند سردرد ، بیهوشی ، سرگیجه ، خواب آلودگی و اختلالات چشایی و همچنین حالت تهوع و شکم درد در واکسن Modena گزارش شده است.

با این حال ، 7.6٪ موارد عوارض جانبی جدی همه است و سه چهارم آن به درمان بیمارستان احتیاج ندارند.

علاوه بر این ، 85٪ از عوارض جانبی در روز یا یک روز پس از واکسیناسیون رخ می دهد.

AIFA توضیح داد که “13 نفر پس از واکسیناسیون فوت کردند ، اما این بیشتر به دلیل سلامتی فرد (واکسیناتور) است و مربوط به واکسیناسیون نیست.”

به گزارش دنیای ما در داده ها ، یک وب سایت آماری در دانشگاه آکسفورد انگلیس ، در روز 5 ام ، 2.34 میلیون دوز واکسن کرونا 19 در ایتالیا واکسینه شده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]newsis.com

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *