[ad_1]

آساهی “من نمی توانم ببخشم که عذرخواهی می کنم ، باید سریع استعفا دهم”
مانیچی “به عنوان مدیر المپیک توکیو رد صلاحیت شد”

پیوند_انتخابی
[도쿄=AP/뉴시스]یوشیرو موری ، رئیس کمیته برگزاری المپیک در توکیو ، در چهارمین نشست خود در یک کنفرانس مطبوعاتی نقاب خود را برداشت. رئیس جمهور موری از اظهارات قبلی خود در مورد تبعیض علیه زنان کناره گیری کرد ، اما گفت که قصد استعفا ندارد. بعد از ظهر سوم جلسه کمیته المپیک در ژاپن ، وی جنجال برانگیز بود که خاطر نشان کرد: “اگر تعداد مدیران زن افزایش یابد ، جلسه زمان می برد و تکمیل جلسه دشوار است.” 2021.02.04.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم هی کنگ = موری یوشیرو ، رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو ، از سخنان خود در مورد “تحقیر زنان” کناره گیری کرد و عذرخواهی کرد ، اما جنجال ها گسترش یافت. در رسانه های ژاپن ، رئیس جمهور موری باید از رئیس کمیته برگزاری کناره گیری کند و او را به استعفا فراخواند.

در روز پنجم ، چهار روزنامه ، به استثنای سانکی شیمبون راستگرا و یومیوری شیمبون محافظه کار ، در میان شش روزنامه بزرگ ژاپنی ، مقالاتی را در انتقاد از اظهارات موری منتشر کردند. سه روزنامه از چهار روزنامه خواستار استعفا رئیس جمهور موری شدند.

Asahi Shimbun ، مترقی ، در سرمقاله ای تحت عنوان “استعفای رئیس جمهور موری را که از تبعیض علیه زنان صحبت می کند” خواستار پاسخگویی رئیس جمهور موری به دلیل استعفا شد.

آساهی گفت: “حتی اگر اینگونه نبود (برگزاری بازیهای المپیك) ، در حالی كه بدبینی در سطح داخلی و بین المللی گسترش می یافت ، این یك رسوایی و انزجار بود كه تصویری منفی قاطع از میزبانی بازیهای المپیك می داد” و خواستار استعفای “رئیس جمهور موری

این روزنامه گفت که “من قابل بخشش نیستم” زیرا رئیس جمهور موری گفت ، “من سخنی گفتم که گوش هایم را مشکوک کرد” ، و من عذرخواهی کردم و کنار کشیدم.

وی گفت: “چه المپیکی با هدایت چنین ایده تحریف شده ای برگزار می شود؟” ، “آیا این جشنواره ای است که در آن بسیاری از شهروندان از آن استقبال می کنند و ورزشکاران از سراسر جهان آماده شرکت هستند؟” آیا من ضربه خورده ام یا نه. “

پیوند_انتخابی
[도쿄=AP/뉴시스]یوشیرو موری ، رئیس کمیته برگزاری المپیک در توکیو ، پس از یک کنفرانس مطبوعاتی در چهارمین روز در توکیو ژاپن را تبریک گفت. رئیس جمهور موری گفته است که او ادعاهای قبلی تبعیض علیه زنان را پس گرفته است ، اما برنامه ای برای استعفا ندارد. در جلسه کمیته المپیک در ژاپن بعد از ظهر سوم ، او جنجال برانگیز بود که خاطر نشان کرد: “اگر تعداد زنان مدیر افزایش یابد ، جلسه طول می کشد و پایان جلسه دشوار است.” 2021.02.04.

روزنامه مترقی در توکیو به سرمقاله ای با عنوان “آیا رئیس جمهور موری شخص مناسبی برای چهره المپیک است؟” در سرمقاله ای تحت عنوان “آیا آن مرد فرد مناسب المپیک است؟” اشاره کرد.

این روزنامه صداقت موری را زیر سال برد و گفت كه اگرچه رئیس جمهور موری اظهارات خود را پس گرفت ، “من تردید دارم كه كجای گزارش ها هستم.”

علاوه بر این ، بیانیه رئیس جمهور موری “برخلاف منشور المپیک و جریان های برابری جنسیتی در جهان ، بسیاری از زنان را آزرده خاطر می کند.”

“من عشق رئیس جمهور موری به ورزش را می دانم ، اما المپیک فقط یک جشنواره ورزشی نیست ، بلکه وجودی خاص است که به ارزش های انسانی مانند صلح و برابری ، دوستی و همبستگی دست یافته است.” “موری حاضر به استعفا نشد ، اما رئیس از کمیته سازماندهی خواستار آن شد. به طور غیر مستقیم استعفا دهد ، و گفت ، “شما باید کسی باشید که معنی این را می فهمید.”

میانه چی شیمبون میانه رو با انتقاد از سخنان سرمقاله تحت عنوان “سخنان رئیس جمهور موری در مورد تحقیر زنان به عنوان ناظر المپیکی رد صلاحیت شده” ، اظهار داشت: بعید است که بخاطر اظهاراتی که تبعیض آمیز علیه زنان است ، بخشیده شود.

مانیچی تأکید کرد که “منشور المپیک هیچ گونه تبعیض از قبیل نژاد ، قومیت ، ملیت ، مذهب و غیره را مجاز نمی داند و تنوع و هماهنگی مفاهیم اساسی المپیک توکیو است.”

رئیس جمهور موری یک روز قبل یک نشست مطبوعاتی برگزار کرد ، اظهارات خود را پس گرفت و عذرخواهی کرد ، اما گفت که “فکر نمی کند من ماهیت مسئله را درک می کنم”.

وی وی را به استعفا فراخواند و گفت: “باید توجه داشته باشید که نظرات شما که روح بازیهای المپیک را خدشه دار کرده است ، به یک مانع برای خانواده تبدیل می شود” و “یک سری سخنرانی ها و اقدامات به عنوان مسئولین رد صلاحیت شده اند برای بازیهای المپیک در توکیو. ”

Nippon Geizai Shimbun در سرمقاله ای تحت عنوان “سخنان موری رئیس جمهور المپیک ، که بسیار فقیر هستند” ، درباره درک میزبانی المپیک نوشت. وی خاطرنشان کرد: “ما باید با تمام توان برای جلب اعتماد کار کنیم.”

پیش از این ، رئیس جمهور موری در مورد افزایش تعداد مدیران زن در هیئت مدیره کمیته المپیک ژاپن (JOC) به مقام سوم اظهارنظر تحقیرآمیزی کرد و گفت: “مشاوره با بسیاری از زنان زمان بر است.

وی گفت ، با استناد به افزایش تعداد زنان مدیر در انجمن راگبی ژاپن ، كه وی رئیس و رئیس افتخاری بود ، “دو برابر شدن زمان می برد.”

وی گفت: زنان حس رقابت شدیدی دارند. اگر شخصی با یك دست صحبت كند ، به نظر می رسد كه باید صحبت كنند ، بنابراین همه صحبت خواهند كرد. وی همچنین گفت: “اگر تعداد زنان را افزایش دهید ، دشوار است زیرا به ندرت متوقف می شود مگر اینکه زمان صحبت تا حدی تنظیم شود.”

رئیس جمهور موری در گزارشی درباره اظهارات رسانه ای و انتقادات روزافزون ، در چهارمین نشست خبری مطبوعاتی را برگزار کرد ، اظهارات را پس گرفت و عذرخواهی کرد ، اما گفت که از ریاست جمهوری کناره گیری نخواهد کرد.

نخست وزیر سوگا یوشیهیده با انتقاد از سخنان رئیس جمهور موری روز گذشته توسط کمیته بودجه مجلس ، گفت “باید گفته شود” اما در مورد این اقدام توضیحی نداد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *