[ad_1]

ضرب و شتم دولت ترامپ در ایران … “توسعه چشمگیر توانایی های هسته ای”

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک سمینار ویدیویی که توسط م Instituteسسه صلح آمریکا (USIP) در تاریخ 29 (به وقت محلی) برگزار شد ، صحبت کرد. (عکس = ضبط فیلم از وب سایت USIP) 2021.01.30.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = مشاور امنیت ملی کاخ سفید جیک سالیوان اتحاد امنیتی موسوم به “چهار” ایالات متحده ، ژاپن ، استرالیا و هند را به عنوان هسته اصلی سیاست هند و اقیانوس آرام کشور خود در آینده انتخاب کرده است.

طبق رادیو عمومی NPR آمریکا ، دستیار سالیوان در سمینار ویدیویی USIP در 29 ام (به وقت محلی) گفت ، از این چهار نفر به عنوان “پایه ای برای ایجاد یک سیاست قوی آمریکا در اقیانوس آرام” یاد کرد.

وی گفت که به ایجاد یک سیستم چهارگانه که توسط دولت سابق دونالد ترامپ بر اساس این ارزیابی ایجاد شده است ، ادامه خواهد داد. رابرت اوبراین ، مشاور سابق امنیت ملی ، که در همان رویداد شرکت کرده بود ، آن را “شروع عالی” خواند.

Quad یک اتحاد امنیتی غیررسمی برای بررسی علیه چین است که توسط دولت ترامپ تبلیغ می شود و ایالات متحده قصد دارد Quad Plus را بسازد ، که دامنه خود را برای ورود به سایر کشورها گسترش می دهد. به نظر می رسد دولت بایدن تا حد زیادی موقعیت دولت رئیس جمهور سابق ترامپ را در سیاست چین ادامه داده است.

از سوی دیگر ، صداها از دولت ترامپ سابق برای ایران انتقاد کردند. سالیوان با اشاره به اینکه “برنامه هسته ای ایران در سالهای اخیر به طرز چشمگیری تکامل یافته است” ، پیشنهاد خروج دولت ترامپ از توافق هسته ای ایران (JCPOA ، برنامه جامع اقدام مشترک) را مطرح کرده است.

وی گفت: “ایران به میزان قابل توجهی نسبت به زمان خروج دولت قبلی (از برجام) به سلاح هسته ای (توسعه) نزدیك بود.” “توانایی های موشک بالستیک نیز به طرز چشمگیری بهبود یافته است.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *