[ad_1]

صفحه فیس بوک ارتش در میانمار مسدود شد و افکار عمومی کنترل شد

پیوند_انتخابی
[방콕=AP/뉴시스]ساکنان میانمار ساکن تایلند روز اول با عکس های رهبر میانمار ، آنگ سان سوچی ، مشاور ملی ، در مقابل سفارت میانمار در بانکوک تظاهرات می کنند. ارتش در میانمار ، که باعث ایجاد کودتا شد ، شخصیت های اصلی پاسپورت از جمله مشاور واقعی میانمار سوچی و رئیس جمهور یون مینگ را بازداشت و با انتقال قدرت یک سال وضعیت اضطراری اعلام کرد. 2021.02.01.

[서울=뉴시스] گزارشگر کیم هی کیونگ = در روز چهارم (به وقت محلی) ، سه روز پس از وقوع کودتای نظامی در میانمار ، اولین اعتراض خیابانی علیه کودتا رخ داد و حداقل سه نفر دستگیر شدند ، رویترز و سایر رسانه های خارجی گزارش دادند.

گفته می شود حدود 20 نفر در مقابل مدرسه پزشکی ماندالای در ماندالای ، مرکز شهر دوم میانمار ، تظاهرات خیابانی برگزار کردند.

آنها پوستری با عباراتی علیه کودتا بلند کردند و فریاد زدند: “رهبران دستگیر شده را آزاد کنید”. تظاهرات آنها در شبکه های اجتماعی پخش می شود. در ویدئویی که در فیس بوک منتشر شد ، آنها با پرچمی با عنوان “مردم معترض به کودتای نظامی” اعتراض کردند.

هیچ گزارشی از اعتراضات گسترده علیه کودتای میانمار گزارش نشده است ، اما حرکت مقاومت عمومی در برابر ارتش در حال افزایش است.

روز سوم ، بی بی سی ویدیویی از بیرون رفتن شهروندان در ایوان یک مجتمع مسکونی در میانمار منتشر کرد که در آن تشت ها و قابلمه های معترض به ارتش را می زدند.

به گزارش آسوشیتدپرس ، پرسنل پزشکی در میانمار کارزار نافرمانی مدنی علیه کودتای اول را آغاز کرده اند. کارکنان بیمارستان های دولتی و کادر پزشکی بیانیه ای علیه کودتای سوم اعلام کردند.

آنها اعلام کردند که به عنوان بخشی از جنبش نافرمانی روبان قرمز بر روی لباسهای خود نمی پوشند و یا برای دولت نظامی کار نمی کنند. شناخته شده است که بیش از 70 بیمارستان در جنبش نافرمانی کادر پزشکی شرکت داشتند.

آنها ارتش را به اهمیت دادن به منافع خود متهم کردند ، حتی اگر بیش از 3100 نفر در اثر ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) در میانمار کشته شده باشند.

از آنجا که صدای شهروندان مخالف کودتا نشانه هایی از گسترش سلاح های هسته ای را نشان می داد ، ارتش در میانمار با مسدود کردن فیس بوک در کشور خود از عصر سوم سوم شروع به کنترل افکار عمومی کرد.

پیش از این ، دولت نظامی میانمار اصرار داشت که انتخابات عمومی نوامبر گذشته یک انتخابات تقلبی بود و اوایل صبح روز اول کودتا را آغاز کرد و مشاور ملی کنونی آنگ سان سوچی (مربوط به نخست وزیر) و اعضای لیگ ملی را بازداشت کرد. دموکراسی (NLD) ، که او رهبری می کند. گفته می شود سوزی در خانه خود حبس شده بود.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.