[ad_1]

“من می خواهم از ایجاد اتحاد جلوگیری کنم … همانطور که شی جین پینگ گفت من به چندجانبه گرایی احتیاج دارم.”
“نظرات مختلف در مورد مدلهای مختلف اجتماعی یک مشکل است.”

پیوند_انتخابی
[베를린=AP/뉴시스]آنگلا مرکل صدراعظم آلمان. 11/03/20

[서울=뉴시스]خبرنگار جی-یی لی = آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان گفت که او با استدلال چین در مورد اهمیت همکاری های چندجانبه موافق است و تأکید کرد که تفکیک ایالات متحده و چین مطلوب نیست.

به گزارش پولیتیکو ، نخست وزیر مرکل در یک کنفرانس مقدماتی در بیست و ششمین نشست جهانی اقتصاد جهانی (به وقت محلی) (انجمن WEF داووس) گفت: “من واقعاً امیدوارم که از تشکیل اتحاد جلوگیری کنم.” “من فکر نمی کنم برای بسیاری از جوامع توجیه شود .برای تشکیل یک گروه “

نخست وزیر مرکل سپس به سخنرانی شی جین پینگ رئیس جمهور چین اشاره کرد و روز گذشته تأکید کرد که “من و او با آنچه رئیس جمهور چین گفته موافق هستیم. ما به چندجانبه گرایی نیاز داریم.”

با این حال ، وی توضیح داد: “مشکلی وجود دارد که ما بلافاصله موافقت نکرده ایم” و “سوالی در مورد وجود مدلهای مختلف اجتماعی”.

“چه زمانی باید مداخله کنیم و به کجا ختم می شود؟ چه زمانی باید از حقوق اساسی بی بدیل حمایت کنیم؟” او اشاره کرد که سوالات به اصطلاح

پولیتیکو تحلیل می کند که اظهارات نخست وزیر مرکل در آن روز درخواست اروپا برای انتخاب کشوری بین ایالات متحده و چین را رد کرد.

دولت جدید ایالات متحده ، جو بایدن ، در حال بررسی اتحاد دموکراسی ها برای بررسی چین است ، اما مرکل نسبت به تشکیل جناح ها احتیاط می کند.

رئیس جمهور شی جین پینگ روز گذشته در یک کنفرانس ویدیویی در نشست داووس در مورد ترویج “جنگ سرد جدید” به ایالات متحده هشدار داد. وی همچنین تکرار کرد که چین به چند جانبه گرایی برای همکاری بین المللی متعهد است.

وی استدلال می کند که “تحکیم محله های باریک و خودخواهانه (دنبال منافع خود با هزینه کشورهای دیگر)” منافع همه را تضعیف می کند و معتقد است که مسائل بین المللی باید از طریق همکاری چند جانبه حل و فصل شود.

رئیس جمهور بایدن اعلام کرد که اتحادیه های سنتی در آسیا و اروپا را که در زمان دولت پیشین دونالد ترامپ مصادره شده بودند ، تشکیل داده و استراتژی ستم جمعی را با آنها اجرا خواهد کرد.

کاخ سفید در ایالات متحده چین را به دلیل آسیب رساندن به مشاغل و کارگران آمریکایی ، تهدید اتحادها و تضعیف موقعیت ایالات متحده در سازمان های بین المللی مورد انتقاد قرار داده است.

سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی در پاسخ به اظهارات وی گفت که ایالات متحده با رویکرد طولانی مدت “صبر استراتژیک” با چین رقابت خواهد کرد.

اتحادیه اروپا بارها موضع خود را اعلام کرده است که به تقویت اتحاد دیرینه خود با ایالات متحده و همکاری در مورد موضوعات مطرح شده توسط چین ادامه خواهد داد ، اما به فضای رقابت بین ایالات متحده و چین کشیده نخواهد شد.

آنها می گویند که در ادامه پاسخ گویی به تغییر اوضاع و سرمایه گذاری های تجاری ، گفتگو با چین و همکاری در زمینه های لازم را ادامه خواهند داد.

اتحادیه اروپا همچنین با توسعه دفاع ملی ، فناوری و نفوذ دیپلماتیک خود ، استراتژی افزایش “استقلال استراتژیک” را دنبال می کند.

پیش از مراسم تحلیف رئیس جمهور بایدن ، اتحادیه اروپا و چین توافق کردند که ماه گذشته توافق نامه جامع سرمایه گذاری (CAI) را امضا کنند تا دسترسی مشترک به بازار را گسترش دهند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *