[ad_1]

“این پیامی است که می گوید در کشورهای فقیر مهم نیست.”

پیوند_انتخابی
[브뤼셀=AP/뉴시스] کمیسر سابق اتحادیه اروپا ژان کلود یونکر با وضعیتی مخالف است که ممنوعیت صادرات واکسن از اول کمیسیون اتحادیه اروپا (به وقت محلی) این تصور را ایجاد می کند که “درد کشورهای فقیر تاثیری بر ما ندارد. این عکس نشان می دهد که یونکر ، رئیس جمهور سابق هنگام انتخاب کمیسار فعلی اتحادیه اروپا در دسامبر 2019 با Urzula Ponderayen (سمت راست) ظاهر می شود.

[서울=뉴시스] خبرنگار جوان: ژان کلود یونکر ، نماینده سابق اتحادیه اروپا ، از ممنوعیت صادرات واکسن توسط اتحادیه اروپا انتقاد می کند.

مطابق نسخه اروپایی Politico ، رئیس جمهور سابق یونکر در یک رویداد آنلاین که در 1 (به وقت محلی) در بادن-وورتمبرگ آلمان برگزار شد ، گفت: “اروپا به دلیل ممنوعیت صادرات هرگز نتایج خوبی کسب نکرده است.”

Urzula Ponderaien ، نماینده فعلی اتحادیه اروپا ، اخیراً سیستمی را معرفی کرده است که برای تأیید صادرات همه واکسن های تولید شده در اتحادیه اروپا نیاز دارد. این در واقع یک آیین نامه صادرات است.

شرکت دارویی انگلیس AstraZeneca وقتی اعلام کرد که میزان واکسن های قابل تحویل در سه ماهه اول را به 40٪ کاهش می دهد ، گفت که تولید در کارخانه اروپایی آن مختل شده است.

طبق مقررات صادرات واکسن اتحادیه اروپا ، واکسن هایی مانند Pfizer ، Bioentech و Modena که در کارخانه های بلژیک تولید می شوند باید مراحل تأیید صادرات اتحادیه اروپا را طی کنند.

یونکر گفت: “در روزهای ابتدایی شیوع (تاج 19) ، برخی کشورها تصمیمی نامفهوم برای عدم صادرات محصولات پزشکی اتخاذ کردند. اتحادیه اروپا مانع این کار شد. اما اکنون اتحادیه اروپا واکسن هایی را به کشورهای غیراروپایی صادر می کند.” ما داریم بحث می کنیم که جلوی آن را خواهیم گرفت. ”

وی گفت: “ما فقط در قبال خود مسئول نیستیم. این یک اپیدمی است که همه افراد روی کره زمین را تحت تأثیر قرار می دهد.” من با این وضعیت مخالفم ، این تصور ایجاد می شود که اصلاً بر ما تأثیر نمی گذارد.

یونکر سپس گفت اتحادیه اروپا برای تهیه واکسن خیلی دیر است. وی گفت: “همه چیز به آهستگی پیش می رفت.” البته این کار سختی بوده است ، اما من مجبور بودم آن را تا حد ممکن شفاف کنم.

رئیس جمهور سابق یونکر نخست وزیر لوکزامبورگ بود و از سال 2014 تا 2019 نماینده اتحادیه اروپا بود.

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.