[ad_1]

در زمان موفقیت می تواند با سرمایه بازار از 390 تریلیون وون فراتر رود
آرامکو به یک شرکت بزرگ نفتی تبدیل شده است

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] خبرنگار Nambit-nara = گزارشی وجود دارد مبنی بر اینکه Exxon Mobil و Chevron ، یک شرکت بزرگ نفتی ایالات متحده ، سال گذشته هنگامی که ویروس کرونا ویروس جدید تحت تأثیر قرار گرفت ، در مورد ادغام بحث کردند (کرونا 19).

در سی و یکمین روز (به وقت محلی) ، وال استریت ژورنال (WSJ) گزارش داد كه شركت Exxon و شورون ، دارن وودز و مایك وورث ، سال گذشته با استناد به تعدادی از منابع ، در مورد ادغام بحث كردند. در صورت موفقیت ، می تواند یکی از بزرگترین ادغام ها تا به امروز باشد.

مدیران دو شرکت در مورد ادغام بحث کردند ، زیرا تقاضا برای نفت و گاز کاهش یافت و بار مالی به دلیل حادثه کرونا 19 افزایش یافت. ارتباط بین دو کشور در سطح بحث های اولیه به پایان رسیده و در حال حاضر ادامه دارد ، اما گفت که ممکن است در آینده از سر گرفته شود.

انتظار می رود شرکت ادغام شده بیش از 350 میلیارد دلار (حدود 390 تریلیون وون) باشد. سقف بازارهای اکسون و شورون به ترتیب 190 و 164 میلیارد دلار است.

دومین شرکت بزرگ نفتی پس از شرکت دولتی نفت عربستان سعودی آرامکو ، براساس سرمایه و تولید بازار تاسیس خواهد شد.

با این حال ، حتی اگر این دو شرکت بخواهند بحث ادغام را ادامه دهند ، می توانند با مقررات دولت جو بایدن روبرو شوند.

رئیس جمهور بایدن تغییر اقلیم را به عنوان یکی از بزرگترین بحرانهای پیش روی ایالات متحده عنوان کرد. در همان زمان ، در اکتبر سال گذشته ، ایالات متحده اعلام کرد که “آن را از صنعت نفت بیرون می کشد”. همچنین امکان طرح مسائل ضد انحصاری وجود دارد.

طبق WSJ ، برخی از سرمایه گذاران نگران جهت گیری تجارت Exxon هستند زیرا صنعت انرژی به سرعت تغییر می کند و کشورها به تغییرات آب و هوایی پاسخ می دهند.

اکسون هفت سال پیش با ارزش ترین شرکت در ایالات متحده بود. در آن زمان ، ارزش شرکت از 400 میلیارد دلار (حدود 440 تریلیون وون) فراتر رفت ، دو برابر Chevron.

WSJ گفت ، با این حال ، قضاوت اشتباه استراتژیک ادامه یافت و با وقوع حادثه کرونا 19 فروریخت. سال گذشته ، برای اولین بار از زمان تأسیس آن در سال 1928 ، از میانگین صنعتی داو جونز 30 که نماینده بورس اوراق بهادار نیویورک است ، حذف شد.

سهام اکسون و شورون در سال گذشته به ترتیب 29 و 20 درصد کاهش یافت.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *