[ad_1]

به دلیل عدم عدالت و دقت با حزب کمونیست در ارتباط است

پیوند_انتخابی
[베이징=AP/뉴시스]افرادی که از ماسک برای جلوگیری از عفونت ویروس کرونا استفاده می کنند (کرونا 19) از مقابل ساختمان مرکزی پکن در کانال خبری ماهواره ای بین المللی انگلیسی CGTN عبور می کنند. آژانس تنظیم مقررات و ارتباطات از راه دور انگلیس Ofcom مجوز CGTN را برای پخش در انگلستان لغو کرد. 2021.2.5

[런던=AP/뉴시스]خبرنگار یو سه جین = در چهارم انگلیس مجوز پخش تلویزیونی بین المللی ماهواره انگلیسی CGTN را از چین در انگلستان محروم کرد.

سازمان تنظیم صدا و سیما و ارتباطات از راه دور Ofcom گفت CGTN توانایی کنترل گزارشات را ندارد و با حزب کمونیست حاکم چین ارتباط دارد.

CGTN به صورت رایگان و با تلویزیون پولی در انگلیس در دسترس بود. CGTN بلافاصله به درخواست های نظر پاسخ نداد.

Ofcom پس از دریافت شکایتی از گروه حقوق بشر Defenders Defenders که خواستار تحقیق در مورد اموال CGTN شد ، تحقیق درباره CGTN را آغاز کرد.

Ofcom در حال بررسی بسیاری از شکایات دیگر است که CGTN قوانین انصاف و دقت را نقض کرده است. یکی از کارمندان سابق کنسولگری انگلیس در هنگ کنگ ادعا می کند که توسط مقامات دولتی چین بازداشت و شکنجه شده و مجبور شده است اطلاعاتی را در مورد معترضان ارائه دهد ، در حالی که دیگر محققان شرکت ها ادعا می کنند که وی در حالی که در چین زندانی بود مجبور به اعتراف شد. سپس CGTN به درخواست های اظهار نظر در مورد این ادعاها پاسخ نداد. افکام گفت هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

Ofcom گفت Star China Media Co. ، Ltd. ، دارای مجوز ایستگاه پخش ، مسئولیتی در قبال ویرایش تولید CGTN ندارد ، که یک مجوز است. کارمندان Star China فقط توزیع کننده کانال نبودند بلکه در عملیات روزمره یا تصمیم گیری نقش داشتند.

آفکام اظهار داشت که درخواست انتقال مجوز به CGTN به عنوان بخشی از برنامه ریزی مجدد برنامه ریزی شده به دلیل حذف اطلاعات مهم رد شده و CGTN از حق داشتن مجوز محروم خواهد شد زیرا توسط سازمانی تحت کنترل CCP کنترل می شود.

افکام علاوه بر لغو مجوز ، اضافه کرد که CGTN به زودی در مورد تحریم های نقض قوانین انصاف در گزارش های اعتراضات دموکراتیک سازی در هنگ کنگ تصمیم خواهد گرفت.

CGTN در قلب تلاش های چین برای گسترش قدرت نرم و بهبود تصویر خارجی خود است و محرومیت از مجوز آن ضربه جدی به CGTN است.

از دست دادن مجوز CGTN در انگلستان همچنین نشان دهنده افزایش تنش میان چین و غرب بر سر رسانه های خبری است. سال گذشته ، ایالات متحده پنج رسانه دولتی چین را که به عنوان مأموریت های خارجی به ایالات متحده وارد می شوند ، شناسایی کرد و چین شناسنامه گزارشگر سه خبرنگار WSJ را لغو کرد و گفت که چند روز بعد یک ستون نژادپرستانه در ستون نظر وال استریت ژورنال منتشر شد. عنوان WSJ )

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *