[ad_1]

“هیچ تغییری در اراده برای محافظت از منافع ملی وجود ندارد”
تبرئه ترامپ برای تحریم ها … هشدار به دولت بایدن

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] خبرنگار مون یه سونگ = رئیس جمهور جو بایدن به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده در 20 ام (به وقت محلی) افتتاح شد و آژانس حزب کمونیست چین گفت که “اراده چین برای محافظت از منافع اصلی کشور بدون تغییر است”.

در ستونی از Zhongcheng در 22 ، Renmin Lebao ، روزنامه نگار حزب ، گفت: “هیچ کشور یا قدرتی نباید انتظار داشته باشد که چین در جهت منافع اصلی خود تجارت کند و هیچ کس معتقد نیست که چین حاکمیت ، امنیت دارد. و توسعه. شما نباید انتظار داشته باشید که این “میوه تلخ” مضر را مصرف کنید. ”

این روزنامه می گوید: “یک ضد حمله بسیار منصفانه ، معقول و ضروری این است که چین در تاریخ 21 بیست و یکم 28 مقام دولت سابق از جمله وزیر خارجه سابق مایک پمپئو را تحریم کرده است.” برای توسعه این آمادگی شرکت را نشان می داد. ”

“طی چند سال گذشته ، برخی از احزاب سیاسی ضد چین در ایالات متحده منافع مردم ایالات متحده ، چین و چین را نادیده گرفته اند و به طور مداوم مطابق با منافع شخصی سیاسی ، تعصبات و نفرت از چین خط اخلاق و قوانین بین المللی را لمس می کنند. از چین و احساسات مردم چین صدمه دیده است. ”

این روزنامه همچنین می گوید: “دولت سابق ایالات متحده (دولت ترامپ) در برداشت استراتژیک خود از چین اشتباه اساسی کرد و چین را به بزرگترین رقیب استراتژیک خود تبدیل کرد.” “آنها از بزرگترین سرکوب ، تحریف و تهمت استفاده می کنند. علیه چین در نتیجه ، روابط ایالات متحده و چین با بدترین وضعیت از زمان روابط دیپلماتیک روبرو شده است. “

این روزنامه می گوید: “احترام به منافع اساسی متقابل اساس و پیش نیاز روابط ایالات متحده و چین است.” “تایوان ، هنگ کنگ ، تبت و سین کیانگ موضوعات حاکمیت و قلمرو هستند و به عنوان منافع اصلی ارزیابی می شوند.” شما نباید دخالت کنید. ”

“چین مشکلی ایجاد نمی کند ، اما از مشکلات نمی ترسد. همانطور که چندین بار هشدار داده ایم ، کسانی که به منافع ملی چین آسیب می رسانند مطمئناً هزینه سنگینی می پردازند.” وی افزود: اگر چین صحبت کند ، آنچه را که می گوید انجام می دهد و هیچ کشور و قدرتی نباید در این زمینه تخیل داشته باشد.

این روزنامه می گوید: “تاریخ و حقیقت به اندازه کافی ثابت کرده است که همکاری بین ایالات متحده و چین به نفع همه خواهد بود و جنگ به همه آسیب خواهد رساند. ما معتقدیم که دولت جدید ایالات متحده امیدهای مردم را برآورده می کند و من امیدوارم که تا منطقی آن را ببیند. ”

سرانجام ، “امیدوارم که (دولت جدید) بر اساس روحیه احترام متقابل و همکاری برنده همه ، درگیری ، رویارویی و تشویق روابط ایالات متحده و چین را برای بازگشت به مسیر عادی خود نداشته باشد. امیدوارم بدهم ”

دولت چین 28 تن از اعضای رژیم سابق ترامپ ، از جمله وزیر پیشین پمپئو را در سحرگاه 21 (به وقت چین) ، هنگام تغییر رژیم ایالات متحده ، تحریم کرده است.

این معمولاً به عنوان انتقام از دولت ترامپ و هشدار نسبت به دولت بایدن تحلیل می شود.

کارشناسان چینی معتقدند این تحریم ها باعث می شود دولت بایدن در هنگام تدوین سیاست های مربوط به چین احتیاط بیشتری داشته باشد.

وزارت امور خارجه چین مراسم تحلیف بایدن را تبریک گفت و انتظارات را برای بهبود روابط بین ایالات متحده و چین ابراز داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، هو چون چون-یینگ ، در جلسه توجیهی منظم روز 21 گفت: “من منتظر دولت موفق رئیس جمهور بایدن هستم.” چین “تأکید کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *