[ad_1]

من موافقم با 232 مخالف 197 مخالف … 10 رای جمهوری خواهان برای استعفا
گفته می شود “تحریک یک شورش مدنی” برای تحریک حمله به کنگره است
استیضاح دوم مجلس نمایندگان … اولین بار در تاریخ آمریکا

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده در حال رای گیری در مورد لایحه استیضاح برای تحریک جنگ داخلی علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ در پایتخت سیزدهم (به وقت محلی) در واشنگتن است. 2021.1.14.

[서울=뉴시스] خبرنگار شین یونگ برنده شد = مجلس نمایندگان ایالات متحده در سیزدهم سیزدهم (به وقت محلی) لایحه استیضاح را علیه رئیس جمهور دونالد ترامپ تصویب کرد. این اولین بار در تاریخ ایالات متحده است که ترامپ دو بار در مجلس نمایندگان نقش بسته است.

در آن روز ، مجلس نمایندگان با 232 رأی موافق و 197 رأی مخالف ، لایحه استیضاح را برای ایجاد جنگ داخلی علیه رئیس جمهور ترامپ تصویب کرد. 5 رای ممتنع وجود داشت.

در حالی که همه 222 دموکرات رأی مثبت دادند ، 10 جمهوری خواه رای دادند.

اتهامات رئیس جمهور ترامپ در آن روز یکی از انگیزه های جنگ داخلی است. گفته می شود کنگره آمریکا در تاریخ ششم ، زمانی که نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 نهایی شد ، معترضین را به ترامپ تحریک کرد و شورشی بی سابقه در کنگره را برای حمله به وجود آورد.

حزب دموکرات آمریكا در لایحه استیضاح كه از یازدهم آغاز شد ، گفت كه “پرزیدنت ترامپ خشونت علیه دولت آمریكا را تحریک كرده و مرتكب جرایم و جنایاتی می شود (كه نیاز به پیگرد كیفری دارد).” پرزیدنت ترامپ با طرح ادعاهای دروغین برای خنثی کردن پیروزی رئیس جمهور جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری و تحریک شورش های کنگره برای حمله ، امنیت ملی ، دموکراسی و قانون اساسی آمریکا را تهدید کرده است.

رئیس جمهور ترامپ با سوions ظن در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته 11 مخالف بود و از رقبایی که بایدن کمی برنده شد شکایت کرد. اما ، عملاً از دست رفت و در انتخابات هیئت های انتخابیه در چهاردهم ماه گذشته ، بید انتخاب 306 سپاه انتخابات را تأمین کرد و پیروزی رسمیت یافت.

رئیس جمهور ترامپ همچنین به عنوان اولین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده که دومین بار از سوی مجلس نمایندگان استیضاح می شود ، رسوا شده است.

توپ به سنا رفت. وی تصمیم داشت 100 روز پس از روی کار آمدن ، بلافاصله و پس از انتخابات بایدن ، زمان را به سنا بفرستد.

برای تصویب لایحه استیضاح سنا به دو سوم 100 سناتور یا 67 نفر نیاز است.

مجلس نمایندگان اولین لایحه استیضاح را که به اصطلاح “رسوایی اوکراین” ایجاد شد ، در دسامبر سال 2019 تصویب کرد. در آن زمان ، این ادعاها ادعاهای سو abuse استفاده از قدرت و دخالت در کنگره بود. پیشنهاد استیضاح توسط سنا تحت سلطه جمهوری خواهان رد شد.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *