[ad_1]

قدرت فروش کوتاه مورچه در وال استریت به عنوان یک میدان جنگ در حال ظهور است

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] خبرنگار Nambitnara = رئیس مجلس نمایندگان نانسی پلوسی ، عضو حزب دموکرات ایالات متحده ، اعلام کرده است که او وضعیت را با GameStop ، خرده فروش بازی که قیمت سهام اخیراً جهش کرده است ، بررسی خواهد کرد. GameStop به عنوان تقابلی بین نیروهای فروش کوتاه و سرمایه گذاران منفرد ، بیش از 130٪ در روز افزایش یافته است.

به نقل از CNBC در تاریخ 28th (به وقت محلی) ، رئیس جمهور Pelosi در یک جلسه توجیهی گفت که کنگره قصد دارد وضعیت را با GameStop بررسی کند.

پلوسی گفت که دولت و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) وضعیت را زیر نظر دارند و “همه ما آن را بررسی خواهیم کرد”. او آن را “جالب” توصیف کرد.

قیمت سهام Gamestop در ابتدای بازار 25 درصد و سپس حدود 60 درصد نوسان داشت. در ساعت 13:19 GameStop با قیمت 212 دلار معامله می شود که 39٪ کمتر است.

قیمت سهام پس از اخباری مبنی بر محدود کردن معاملات GameStop توسط رابین هود و کارگزاران تعاملی ، یک کارگزار معاملات سهام که توسط سرمایه گذاران منفرد مورد کاهش قرار گرفت ، کاهش یافت.

در نتیجه ، قیمت سهام GameStop پس از شش روز معاملات کاهش یافت و افزایش یک هفته ای را به 200٪ کاهش داد. در 27th GameStop بیش از 130٪ به دست آورد.

همراه با GameStop ، قیمت سهام AMC Entertainment ، یک زنجیره تئاتر متمرکز بر نیروهای فروش کوتاه مدت ، نیز بیش از 50 درصد کاهش یافت. AMC با 300٪ افزایش به 27 ام رسید.

حادثه GameStop به عنوان تقابل بین Ant ، یک سرمایه گذار شخصی و قدرت فروش کوتاه وال استریت ، توجه ها را به خود جلب کرد.

صندوق های تامینی وال استریت به طور علنی اعلام کرده اند که سهام کوتاه GameStop را که شرکت های منسوخ در نظر گرفته شده اند ، به فروش می رسانند.

از آن زمان به بعد ، مورچه هایی که در وال استریت بیتس ، اتاق گفتگوی مشترک Reddit ، یک انجمن آنلاین با بیش از 3 میلیون کاربر ، بهم پیوسته اند ، خرید GameStop را آغاز کرده اند.

فروش کوتاه تکنیک سرمایه گذاری است که در آن سهام قرض می گیرند و فروخته می شوند و وقتی قیمت سهام کاهش می یابد ، سهام ارزان خریداری می شود و بازپرداخت می شود. سرمایه گذاران فروش کوتاه با افزایش قیمت سهام ضرر می کنند.

در حقیقت ، قدرت فروش کوتاه ده ها میلیارد دلار به دلیل افزایش قیمت سهام از دست داده است.

اعتقاد بر این است که وقتی سرمایه گذاران فردی برای خرید GameStop هجوم آوردند ، آنتی پاتی علیه وال استریت منفجر شد ، که خبر خوبی نیست. نیروهای کوتاه فروش وال استریت هنگام پیروزی ، زمانی که مورچه ها پول را با افت قیمت سهام پرتاب می کردند ، علیه اوضاع شوریدند.

کاربران اصلی Reddit Millennials و Gen Z هستند ، شخصیت های اصلی که در اعتراض به سرمایه داران در سال 2011 شرکت کردند. “وال استریت را اشغال کنید”.

در نگاه اول ، به نظر می رسد که این پیروزی مورچه ها است ، اما همچنین نگرانی هایی وجود دارد که با حباب دیگری پایان یابد.

سرمایه گذار میلیاردر لئون کوپرمن در مصاحبه با CNBC گفت که جنون خرید GameStops عاقبت خوبی برای تک تک سرمایه گذاران به همراه نخواهد داشت.

وی گفت: “من (سرمایه گذاران منفرد) را مقصر نمی دانم ، اما در تجربه من آنها با گریه پایان خواهند یافت.” وی گفت: “GameStop 100 یا 50 دلار هزینه ندارد.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز نیوز@newsis.com

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *