[ad_1]

پیوند_انتخابی
【سئول = AP / Newsis appearance شکل ظاهری کشتی اطلاعاتی نیروی دریایی ایالات متحده Pueblo که در بنای یادبود پیروزی در پیونگ یانگ ، کره شمالی نشان داده شده است 02/27/2019.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم یه جین = قطعنامه ای که خواستار بازگشت به کشور پوئبلو ، شناور شناسایی نیروی دریایی آمریکا توسط کره شمالی است ، در مجلس نمایندگان ایالات متحده پیشنهاد شده است.

به گزارش صدای ایالات متحده (VOA) در تاریخ 22 ، گرگوری استیوی ، نماینده حزب جمهوری خواه کنگره ، قطعنامه ای را در تاریخ نوزدهم (به وقت محلی) به مجلس نمایندگان ارائه داد. وی عضو کمیته پیشکسوتان مجلس نمایندگان است.

به ویژه ، این قطعنامه اولین قطعنامه در مورد شبه جزیره کره است که توسط کنگره 117 که اوایل ماه جاری تشکیل شد ، ارائه شده است.

در این قطعنامه از ایالات متحده خواسته شده بود به محض دستگیری پوئبلو و دستگیری خدمه وی در سال 1968 به دلیل نقض قوانین بین المللی ، دولت وی را بازگرداند.

در اوایل سال گذشته ، قطعنامه ای برای بازگشت به کشور پوئبلو به مجلس قانونگذاری کلرادو پیشنهاد شد.

پوئبلو به همراه 80 خدمه در سال 1968 هنگام انجام مأموریت در سواحل وونسان توسط نیروی دریایی کره شمالی دستگیر شد. خدمه شهادت دادند که وی به اتهام جاسوسی در آبهای کره شمالی بازداشت و تحت شکنجه روحی قرار گرفت. و از نظر جسمی به مدت 11 ماه قبل از آزادی

کره شمالی پوئبلو را در حاشیه رودخانه پیونگ یانگ نشان می دهد و ادعا می کند که این نماد پیروزی در برابر ایالات متحده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *