[ad_1]

به گزارش شفاف ، به نقل از روزنامه فرامنطقه ای خاورمیانه ، محمد آشتی ، نخست وزیر فلسطین با استقبال از رام الله وزیر خارجه اسلوونی ، که در حال حاضر ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده دارد ، از اتحادیه خواست در احیای مجدد شرکت کند. کار کمیته صلح چهار جانبه را از سر گرفت. بازگشت به مذاکرات مطابق قطعنامه های بین المللی

وی افزود: ما خواستار هرگونه روند سیاسی جدی در چارچوب بین المللی و چند جانبه هستیم که خلاء سیاسی کنونی را پر کند و پایان اشغال اسرائیل و ایجاد یک کشور مستقل و مستقل فلسطینی را بر اساس مرزهای 4 ژوئن 1967 و پایتخت تضمین کند. اورشلیم. “

وی گفت: فلسطینی ها به عنوان مالکان اصلی این سرزمین در شرایط شدید ، دشوار و ناعادلانه زندگی می کنند و اسرائیل به اقدامات نژادپرستانه خود علیه آنها ادامه داده و قلمرو و شهرک های خود را گسترش داده و غزه و یهودی سازی را محاصره کرده است. قدس همچنان کنترل اتصالات ، منابع آب و زمین را در دست دارد و این اقدامات را برای از بین بردن راه حل برنامه ریزی شده برای هر دو طرف انجام می دهد.

وی افزود: ما و اسلوونی به حقوق بین الملل و حقوق بشر و ارزش ها و اصولی مانند عدالت ، آزادی ، عزت و برابری احترام می گذاریم و امیدواریم که اسلوونی به وظیفه خود عمل کرده و از اسرائیل بخواهد سیاست شهرک سازی ، زمین را تعلیق کند. چنگ زدن و عملکرد “.

آشتی با تاکید مجدد بر اصرار رهبری فلسطین بر برگزاری انتخابات سراسری از سال 2006 ، از جامعه بین المللی خواست تا رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار دهد تا از توافقنامه های امضا شده ، به ویژه در مورد مجوز برگزاری انتخابات در قدس ، پیروی کند.

در این بیانیه همچنین آمده است که وزیر خارجه اسلوونی بر حمایت کشورش از راه حل دو کشوری ، ایجاد صلح عادلانه و همه جانبه ، ادامه همکاری و اقدام مشترک با فلسطین و حمایت آن در همه زمینه ها تاکید کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.