[ad_1]

“من فکر نمی کنم این همان چیزی باشد که برای افراد بالای 65 سال کارساز نیست.”

پیوند_انتخابی
[투르=AP/뉴시스]در روز پنجم (به وقت محلی) ، امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، نقاب خود را در یک م institutionسسه اجتماعی واقع در تورها در غرب فرانسه برداشت. 2021.01.06.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم یه جین = درگیری بر سر عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) بین اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و انگلیس در حال تشدید است. این بار رئیس جمهور فرانسه در مورد تأثیر واکسن AstraZeneca ، یک شرکت دارویی انگلیس شک و تردید ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در تاریخ 29 (به وقت محلی) ، امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، آن روز در دفتر کاخ الیزه به خبرنگاران گفت: “امروز ما معتقدیم که این هیچ تفاوتی با این ندارد که برای افراد بالای 65 سال م effectiveثر نیست”.

وی گفت: “آنچه امروز می توانم رسماً بگویم ،” این است كه نتایج اولیه AstraZeneca برای گروه سنی 60-65 سال چشمگیر نیست.

رئیس جمهور مکرون همچنین در مورد افزایش فاصله بین دوزهای اول و دوم واکسن توسط انگلیس سال کرد.

دانشمندان شنیده اند که تنها دوز اول می تواند جهش را با سازگار شدن ویروس تسریع کند. در همان زمان ، او اشاره کرد که اینکه بگوییم اولین واکسیناسیون “واکسیناسیون واکسینه شده” بوده است “دروغ” است. انگلیس واکسیناسیون را در اوایل ماه گذشته آغاز کرد و فاصله واکسیناسیون را تا 4 هفته اعلام کرد ، اما آن را به 12 هفته افزایش داد.

بخصوص ، این خبرگزاری خاطرنشان کرد که سخنان رئیس جمهور ماکرون ساعاتی قبل از صدور توصیه آژانس دارویی اروپا (EMA) برای تأیید واکسن AstraZeneca بیان شد.

به گزارش تلگراف ، انگلیس سخنان رئیس جمهور ماکرون را رد کرد.

جان بل ، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه آکسفورد که آزمایش واکسن AstraZeneca را رهبری کرد ، گفت: “این بسیار ناعادلانه است و درست نیست.”

ایان دانکن اسمیت ، نماینده کنگره ، رهبر پیشین محافظه کار ، سخنان رئیس جمهور ماکرون را شبیه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا مورد انتقاد قرار داد و گفت: “اظهارات بی پروای وی برای سلامتی مردم مضر است. او به بازی در پیش فرض های اشتباه ضد واکسیناسیون متهم شده است.”

درگیری بین انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر واکسن COVID-19 در حال افزایش است.

پیش از این ، اتحادیه اروپا همچنین به دلیل کمبود واکسن COVID-19 ، گیاه AstraZeteca را تحت فشار و بازرسی قرار داد.

آنها گفتند AstraZeneca به دلیل مشکلات تولید نمی تواند مقدار واکسنی را که تصمیم گرفته بود به اتحادیه اروپا برساند تأمین کند. با این حال ، AstraZeneca مخالف است که توافق نامه با اتحادیه اروپا را نقض نمی کند. وی تأکید کرد که فقط اندکی تأخیر وجود دارد.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.