[ad_1]

پیوند_انتخابی
[쿠알라룸푸르(말레이시아)-AP/뉴시스]یک فروشگاه الکترونیکی در کوالالامپور ، پایتخت مالزی ، در حال سخنرانی نخست وزیر نخست وزیر یاشین با ماسک در تاریخ 12 است. عبدالله پادشاه مالزی برای مقابله با شیوع سریع عفونت ویروس کرونا در کشور ، وضعیت اضطراری اعلام کرده است (کرونا 19). 2021.1.12

[서울=뉴시스]گزارشگر یو سه جین = سلطان عبدالله سلطان احمدشاه ، پادشاه مالزی ، برای مقابله با افزایش بیماران مبتلا به ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) ، که از روز 12 در بیمارستان ها گرفتار شده است ، وضعیت اضطراری را در سراسر کشور اعلام کرده است. منتقدان دولت شکننده را به عنوان اقدامی برای حفظ قدرت مورد انتقاد قرار داده اند.

اعلام وضعیت اضطراری یک روز پس از هشدار نخست وزیر مالزی به نام “مهیدین یاشین” مبنی بر “در حال فروپاشی” سیستم مراقبت های بهداشتی صورت گرفت و مقررات کامل اضافی در بسیاری از مناطق مالزی ، از جمله تعطیلی شرکت ها ، به طور کامل ارائه شد.

ملک عبدالله در بیانیه ای گفت که درخواست نخست وزیر نخست وزیر مبنی بر اعلام وضعیت فوق العاده تا 11 اوت در یازدهمین جلسه را پذیرفته است.

با اعلام وضعیت اضطراری ، فعالیت های سیاسی مانند پارلمان و انتخابات محلی متوقف می شود. دولت ده ماهه نخست وزیر موحدین بسیار بی ثبات است و با چالش های زیادی روبرو است.

متحدان اصلی ائتلاف حاکم نخست وزیر موحدین تهدید کردند که حمایت خود را از ائتلاف پس خواهند گرفت و ائتلاف متلاشی شده و انتخابات زودهنگام پیش بینی شد. اگر انتخابات عمومی زودهنگام برگزار شود ، ترس از گسترش بیشتر کرونا 19 وجود دارد.

مالزی با جهش اخیر کرونا 19 هر روز مقادیر رکوردی را می شکند.

خانواده سلطنتی افزودند که اگر عفونت تاج 19 به تأخیر بیفتد ، می توان تصادف را زودتر اصلاح کرد.

مالزی به گسترش عفونت تاج 19 در سراسر کشور از طریق انتخابات در صباح سال گذشته متهم شده است.

با این حال ، منتقدان نسبت به اعلام غیرمعمول وضعیت اضطراری ابراز نگرانی کرده و گفته اند که این یک قمار برای حفظ نخست وزیر محسن در قدرت است.

در مالزی بیش از 138000 نفر به کرونا 19 آلوده شدند و 555 نفر کشته شدند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *