[ad_1]

FT “به نظر می رسد رویکرد عمومی قوی همچنان ادامه دارد … از نزدیک با اتحادیه ها هماهنگ شده است”
تحریک بالقوه کره شمالی در سالهای اولیه دوره ریاست جمهوری وی … اگر کره شمالی تحریک کند ، سیاست سختگیرانه اجتناب ناپذیر است
فشارها بر متحدان ناتو برای افزایش هزینه های دفاعی ایالات متحده ادامه خواهد داشت
همکاری بین المللی در پاسخ به COVID-19 نیز در ابتدای مهلت مقرر یک کار اساسی است

پیوند_انتخابی
[윌밍턴=AP/뉴시스] جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده ، در روز چهاردهم (به وقت محلی) یک کنفرانس مطبوعاتی در ویلمینگتون ، دلاور برگزار کرد. 2021.1.15.

[서울=뉴시스] گزارشگر لی جی = رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده در میان سردرگمی در مورد تهدیدهای پیچیده امنیتی و اختلافات داخلی در ایالات متحده از چهل و چهارمین دوره ریاست جمهوری آمریکا پیش است.

در نوزدهم (به وقت محلی) ، سیاست خارجی رسانه های دیپلماتیک ایالات متحده (FP) چالش های دیپلماتیک بزرگی را که بایدن در 100 روز نخست حضور خود با آن روبرو بود ، از جمله رقابت عمومی ، تحریک کره شمالی و بهبود روابط با اروپا ارائه داد. و ترمیم توافق هسته ای ایران. من کردم.

هماهنگی اتحادها و سیاست های عمومی … کلید بهبودی

FP پیش بینی می کند که بایدن نیز با رویکرد قاطعانه رئیس جمهور دونالد ترامپ به رئیس جمهور ادامه خواهد داد ، اما کمتر “عقب نشینی” می کند و با متحدانش هماهنگی بیشتری دارد.

علاوه بر پافشاری دولت ترامپ در “اولویت ایالات متحده” ، خشونت در كپیتول آمریكا (6 ژانویه ، حمله طرفداران ترامپ به كاپیتول) كه قبل از مراسم تحلیف بایدن صورت گرفت ، اعتبار آمریکا را تضعیف كرد. این یک عامل مزاحم است.

“انتظاراتی که بایدن ما را به دوران باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق باز خواهد گرداند ، کاملاً غیرواقعی است.” “نشت و لرزش های ناشی از حادثه 6 همچنان ادامه خواهد داشت.”

دوره ابتدایی بایدن با تحریکات کره شمالی ادامه یافت

در مورد کره شمالی ، FP تحلیل می کند که دولت بایدن فرصت های خوبی ندارد.

گفته می شود که در زمان دولت ترامپ یک اجلاس “پر سر و صدا” در ایالات متحده برگزار می شد و انتظارات زیادی نیز وجود داشت ، اما کره شمالی اخیراً از یک موشک بالستیک غوطه ور جدید (SLBM) رونمایی کرد و بار دیگر دولت بعدی ایالات متحده را به چالش کشید.

بروس کلینگر ، محقق بنیاد میراث فرهنگی گفت: “طبق گفته یک متروک کره شمالی ، کره شمالی در حال انجام کاری برای” اهلی کردن آنها مانند سگ “در چند ماه اول دولت جدید RK یا ایالات متحده است.

وی تأکید کرد: تحریک کره شمالی در آغاز دوره ریاست جمهوری وی منجر به اقدامات سختگیرانه دولت قبلی آمریکا شده است.

“بادمجان زیتون” در اروپا … درگیری هنوز هم ادامه دارد

در مورد اروپا ، بایدن “شاخه های زیتون” را برای بهبود روابط ارائه خواهد کرد ، اما درگیری بین ایالات متحده و اروپا بعید است به پایان برسد.

اگرچه انتظار می رود تصمیم رئیس جمهور ترامپ در مورد تجدید نظر در مورد کاهش سربازان آمریکایی در آلمان ، اما فشارهای آمریکا برای افزایش هزینه های دفاعی ناتو ادامه دارد.

FP گفت که پس از ترامپ دیگر به اروپا برنخواهیم گشت و تحلیل کرد که اروپا قاره ای همچنان به دنبال کاهش مسیر وابستگی دیپلماتیک ، نظامی و اقتصادی خود به ایالات متحده ادامه خواهد داد.

بازگرداندن توافق هسته ای ایران … به همان راحتی که به نظر می رسد ساده نیست

بایدن منتخب همچنین متعهد شد که دیپلماسی با ایران را از سر بگیرد. مسئله این است که ایران شروع به از سرگیری برنامه سلاح های هسته ای خود کرده است ، در حالی که توافق هسته ای ایران به سختی حیات نجات خود را حفظ می کند.

FP خاطرنشان کرد که برگشت روابط با ایران قبل از دولت اوباما سابق (توافق هسته ای منعقد شده درباره ایران در سال 2015) به سادگی بازگشت به توافق هسته ای نیست.

برخی پیش بینی می کنند که دولت بایدن از تحریم های ایران در روزهای ترامپ برای آزمایش موشک های بالستیک ایران به دلیل دستیابی به توافق هسته ای جدید استفاده خواهد کرد.

روسیه ، درگیری E-Pal ، بحران آب و هوا ، کرونا 19 و دیگران.

FP پیش بینی می کند که برقراری مجدد روابط با روسیه برای دولت بایدن دشوار خواهد بود. پرزیدنت ترامپ با ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه نزدیكی نشان داده است ، اما سیاست انزوای ایالات متحده علیه روسیه همچنان ادامه دارد ، از جمله تحریم های اقتصادی افزایش یافته به دلیل دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا.

علاوه بر این ، مأموریت بایدن همچنین ترویج پایان جنگ بین افغانستان و عراق ، ترویج “راه حل دو کشور” درگیری اسرائیل و فلسطین ، مقابله با بحران آب و هوا با بازگشت به توافق نامه آب و هوای پاریس و پاسخ به توافق نامه جدید بود. عفونت ویروس کرونا (کرونا 19). در ابتدا به عنوان یک مأموریت دیپلماتیک بزرگ شناخته شد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.