[ad_1]

طبق گزارش ها شفاف، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با تاجگذاری به یاد شهدای هفتم تیر گفت: شهید بهشتی یکی از مظلوم ترین چهره های تاریخ انقلاب است.

روحانی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: در سال 1999 سخنان بی شماری در مورد از دست دادن شغل وجود داشت. ما این آموزش را به فضای مجازی آوردیم ، اما کنکور را انجام دادیم و گفتیم که نمی توان در طی یک یا دو سال برنامه میلیون ها جوان را مختل کرد و می توان پروتکل ها را دنبال کرد و کنکور و آزمون سراسری را انجام داد. که وزارت بهداشت از آن راضی بود.

وی در ادامه با بیان اینکه بعداً می توانیم از فضای مجازی استفاده کنیم ، افزود: بسته معیشتی متناسب با توانمندی های کشور را تهیه کرده ایم. ما مالیات را به تأخیر انداخته ایم ، وام داده ایم ، فرصت پرداخت آب و برق را داده ایم. ما به مستاجر کمک مسکن پرداخت کردیم.

رئیس جمهور گفت: تهیه واکسن آسان نیست ، اما ما از روز اول روی واکسن کار کرده ایم. در ماه های اول پس از شیوع تاج ، تصمیم ما این بود كه از شركت ها و م wantسساتی كه می خواهند واكسن درست كنند حمایت كنیم و وزارت بهداشت نیز آن را كنترل كند و وقتی این شركت ها به ثمر رسید ، پروانه تولید صادر كرد. این تصمیم درستی بود که گرفتیم.

وی گفت: “بسیاری برای من نوشتند كه شما وقت خود را هدر می دهید و این واكسن به زودی تولید نخواهد شد.” از طرف دیگر ، برخی گفتند که ما باید شرکت های محلی را به انتخاب شرکت دوم تشویق کنیم. البته به محض این که شرکت های دانش بنیان تحقیقات خود را آغاز کردند ، برخی از افراد گفتند که نباید واکسن های خارجی خریداری کنیم ، که به نظر ما این اشتباه است.

روحانی گفت: “ما گفتیم که تا آنجا که ممکن است واکسن خریداری خواهیم کرد که مورد تأیید وزارت بهداشت و سازمان های بین المللی قرار گرفت که این تصمیم درست و استراتژیکی بود.” سازمان بهداشت جهانی برای به عهده گرفتن مسئولیت Kwax ایجاد شد. ما همچنین واکسن را ثبت کردیم و هزینه آن را پرداخت کردیم. همچنین دیدیم که واکسن خارجی زودتر به دست ما می رسد. 12 فوریه 1999 ما اولین واکسن خارجی را تزریق کردیم. یعنی شش ماه پیش و اکنون واکسن داخلی دریافت کرده ایم. آیا نمی توانیم شش ماه واکسینه شویم؟ امروزه واکسن ایرانی کافی نیست و ما هنوز مجبور به خرید واکسن خارجی هستیم. البته در طی دو ماه می توان واکسن داخلی کافی تزریق کرد.

رئیس جمهور گفت: بستر واکسن های داخلی مانند برکت با پاستور متفاوت است ، اما هر دو واکسن مجوز دارند یا به تدریج در ماه های آینده منتشر می شوند.

روحانی افزود: ما 16.8 میلیون دوز واکسن را از کواکس ، 10 میلیون دوز را از چین و روسیه خریداری کرده ایم ، اما کشور به ده ها میلیون دوز واکسن نیاز دارد. اگر 60 میلیون دوز از جمعیت کشور به واکسن نیاز دارند ، ما به 120 میلیون دوز نیاز داریم و در صورت نیاز به دوز سوم ، به 180 میلیون دوز نیاز خواهیم داشت. بنابراین هم واکسن می خریم و هم درست می کنیم. هزینه واکسن خارجی نیز متفاوت است و کمتر از 10 دلار است. هزینه واکسن خانگی نیز براساس هزینه و فواید آن توسط وزارت بهداشت محاسبه می شود. جای بحث زیادی درباره قیمت واکسن وجود ندارد. هنوز قیمت دقیق آن مشخص نشده است اما ساختمان ما باید قیمت ریال را تعیین کند نه ارز. در این زمینه دوگانگی پدید آمده است که برخی آن را تشویق می کنند.

روحانی گفت: “ما باید به واکسن محلی افتخار کنیم.” دانشمندان و شرکت های دانش بنیان ما در تولید واکسن قابل قبول مورد توجه قرار گرفته و مسیری طولانی را طی کرده اند.

وی با اشاره به تزریق واکسن داخلی به رهبر معظم انقلاب گفت: ما این موضوع را ماهها پیش با وی در میان گذاشتیم و اگرچه آنها می توانستند واکسن دیگری تزریق کنند اما آنها گفتند واکسن داخلی را ترجیح می دهند و منتظر ماندند تا واکسن در دسترس باشد برای همه افراد در یک سن خاص ، به عنوان مثال 75 سال و بیشتر ، و سپس آنها واکسن داخلی را تزریق کردند ، که باعث تشویق دانشمندان ما شد.

روحانی افزود: در طول جنگ ، دانشمندی سه ماه در یک سوله ماند و وظیفه ای را که به او محول کرده بودیم انجام داد. وزیر دفاع وقت این شخص را نزد امام برد و امام پیشانی وی را بوسید و دیگر هیچ تشویقی را از ما نپذیرفت و گفت كه بوسه امام بالاترین تشویق برای وی است و چیز دیگری نمی خواهد. بعضی اوقات تشویق معنوی با چیزهای مادی قابل مقایسه نیست. رهبری همچنین تشویق بزرگی برای دانشمندان و شرکت های دانش بنیان ما بوده است. من از آنها تشکر می کنم که همیشه محرکی برای علم ، دانش ، تحقیق و فناوری هستند.

رئیس جمهور در پایان گفت: “ما شدیداً امیدواریم که تا پایان این دولت بتوانیم سالمندان را واکسینه کنیم و در حین تحویل این دولت چهار یا پنج واکسن داخلی در بازار وجود داشته باشد تا بتوانند با واکسیناسیون افراد آزاد شود. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *