[ad_1]

تولید بیتلز “Let It Be” … اریک کلپتون ، باب دیلن و دیگران
تغییر پیشرو در موسیقی راک با تکنیک “Wall of Sound”.
مرگ تاج 19 در حالی که به حبس ابد محکوم شد پس از اتهام قتل بازیگر زن

پیوند_انتخابی
[로스앤젤레스=AP/뉴시스]فیل اسپکتور ، یک تهیه کننده درخشان موسیقی که در تاریخ 29 مه 2009 در لس آنجلس در انتظار صدور حکم است. قتل ، در سن 81 سالگی در شانزدهم (به وقت محلی) درگذشت. 2021.1.18

[로스앤젤레스=AP/뉴시스]گزارشگر یو سه جین = فیل اسپکتر ، تهیه کننده موسیقی گروتسک و انقلابی که موسیقی راک را با دیوار صوتی جایگزین موسیقی راک کرد و بعداً به جرم قتل محکوم شد ، در سن 16 سالگی در شانزدهم (به وقت محلی) درگذشت.

مقامات زندان کالیفرنیا گفتند که اسپکتور در شانزدهم به طور طبیعی در بیمارستان درگذشت. با این حال ، گزارش شده است که اسپکتر در یک زندان کالیفرنیا به یک ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) آلوده شده بود ، جایی که در آن بازداشت شد ، به یک بیمارستان محلی منتقل شد و در حین درمان درگذشت.

اسپکتر در سال 2009 به قتل بازیگر زن لانا کلاکسون در عمارت خود در لس آنجلس در سال 2003 محکوم شد و به حبس ابد محکوم شد.

در اوایل دهه 1960 ، او به عنوان یک پیشگام مورد ستایش قرار گرفت ، و ترکیب تنظیمات درخشان ارکسترال را با هارمونی های صوتی پر جنب و جوش ، و ایجاد دیوار Wall of Sound. شبح اولیه موسیقی راک ، هنرمندی نادر با خودآگاهی است و تصاویری مرموز ، اما قدرتمند با لحن تیره و بی بیان ایجاد می کند.

تام ولف اسپکتر را “10 سرمایه دار برتر” معرفی کرد. بروس اسپرینگستین و برایان ویلسون به طور علنی از مهارت های باشکوه ضبط و رمانتیسیسم چشم نواز اسپکتور تقلید کردند که جان لنون آن را “بهترین تولید کننده رکورد در تمام دوران” خواند.

طیفی که از ظاهر بیتلز متحیر شده بود ، در سال 1969 با تولید آلبوم Let It Be بیتلز احیا شد. او در تولید “بگذار اینطور باشد” با پل مک کارتنی اختلاف زیادی داشت اما مورد تمجید بسیار جان لنون قرار گرفت و منجر به تولید مشترک لنون در “تخیل” در سال 1971 شد. جورج هریسون نیز از Spectre بهره مند شد ، بنابراین پس از انتشار فیلم بیتلز تولید یک آلبوم انفرادی را برای لنون و هریسون به عهده گرفت.

ستارگان برجسته ای مانند رینگو استار ، اریک کلپتون و باب دیلن روی موسیقی با اسپکتر کار کرده اند.

طیف مبتکرانه بود ، اما در عین حال وسواس زیادی از عجیب و غریب داشت. از اواسط دهه 1970 موسیقی او رو به زوال رفت. زندگی خانوادگی هم روان نبود. در 3 فوریه 2003 ، بازیگر زن لانا کلارکسون در خانه اسپکتور ترور شد و به فعالیت موسیقیایی خود پایان داد. استاکر ادعا می کند که کلارکسون خودکشی کرده و پیگرد قضایی یک سال به طول انجامیده است اما سرانجام در سال 2009 محکوم و به زندان افتاده است.

وی در سال 1939 از پدری که آهنگر بود و مادری که به عنوان خیاط کار می کرد به دنیا آمد. هنگامی که او هشت ساله بود ، پدرش زندگی خود را از بدهی گرفت ، یک اتفاق مهم که از بسیاری جهات زندگی او را شکل داد. اسپکتروم که درون گرا و ناپایدار بود اما از استعداد عالی موسیقی برخوردار بود ، هنگامی که در دبیرستان بود گروهی را تشکیل داد و با آهنگ خودش “شناختن او دوست داشتن اوست” موفق به ساخت یک گروه شد. عنوان آهنگ “اگر او را بشناسید ، چاره ای جز دوست داشتن ندارید” از کتیبه یادبود پدرش گرفته شده است.

همچنین در سال 1989 به تالار مشاهیر راک اند رول اختصاص یافته است. اما برای مدت طولانی ، اسپکتر از اختلال دو قطبی رنج می برد و مجبور شد زندگی سختی را تجربه کند. وی در شهادت دادگاه خود در سال 2005 گفت: “زندگی با کسی دشوار بود. آنها مرا نابغه خواندند اما من فکر می کنم نابغه شخصی است که در مرز نبوغ و جنون ایستاده است.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *