[ad_1]

پیوند_انتخابی
[모스크바=AP/뉴시스]Sputnik V ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) ، که در 15 سپتامبر (به وقت محلی) در مسکو ، روسیه کشف شد. 2021.01.19

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = تشکیلات خودگردان فلسطین (واشنگتن) واکسن Sputnik V را منتشر می کند ، یک ویروس جدید ویروس کرونا (کرونا 19) از روسیه در نوزدهم (به وقت محلی).

طبق کانال 13 رسانه محلی ، به نقل از تایمز اسرائیل (TOI) در نوزدهم ، اتحادیه آزاد باید واکسیناسیون کارگران بهداشت را در همان روز آغاز کند. اولین دوز 5000 دوز است.

اسرائیل درخواستی را از جانب حسین غیر شیخ وزیر غیرنظامی خود برای انتقال واکسن از طریق ایستگاه مرزی آلبنبی بین اردن و کرانه باختری پذیرفت. وزیر امور خارجه آل شیخ در سفر خود به روسیه 5000 دوز واکسن به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین اهدا کرد.

تشکیلات خودگردان در دسامبر سال گذشته قراردادی برای تهیه 4 میلیون دستگاه Sputnik V با روسیه امضا کرد. یازدهم یكمین كشور در خاورمیانه بود كه از آن استفاده كرد. طبق صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) ، که از توسعه Sputnik V پشتیبانی می کند ، واکسن های باقیمانده ماه آینده به فلسطین می رسند.

PA همچنین طرحی را برای معرفی 2 میلیون دوز واکسن Corona 19 در ماه مارس با AstraZenekawa ، یک شرکت دارویی انگلیس امضا کرد. واکسن های باقیمانده توسط Cobax Facility ، یک انجمن واکسن به رهبری سازمان بهداشت جهانی (WHO) تهیه می شود.

در همین حال ، اسرائیل بیش از 2 میلیون نفر از 9 میلیون نفر را با واکسن کرونا 19 که توسط Pfizer در ایالات متحده تولید شده ، واکسینه کرده است. این سریعترین سرعت در جهان است. با این حال ، فلسطینیان اسرائیلی در بیت المقدس شرقی و کرانه باختری ، که در جنگ سوم خاورمیانه در سال 1967 اشغال شده اند ، در سراسر جهان مورد انتقاد قرار گرفته اند که از واکسیناسیون کنار گذاشته شده اند.

مقامات اسرائیلی عقیده دارند که ممکن است پس از پایان واکسیناسیون علیه اسرائیلی ها ، به فلسطین کمک کنند. با این حال ، شناخته شده است که اسرائیل زندانیان فلسطینی را در زندانهای خود واکسینه می کند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *