[ad_1]

وزیر امور خارجه آل شیخ روزانه با این مقام آمریکایی صحبت می کرد
پس از به رسمیت شناختن ترامپ پایتخت اسرائیل در اورشلیم ، مبادله متوقف شد

پیوند_انتخابی
[살피트=AP/뉴시스]معترضین فلسطینی اسرائیل و معترضین فلسطینی در اعتراض به گسترش اسرائیل به شهرکهای یهودی در نزدیکی سالپیت ، شهری در کرانه غربی رود اردن در فلسطین در سوم (به وقت محلی) درگیر می شوند. 20/04/2020

[라말라( 팔레스타인)= 신화/뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = یك مقام ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در اول فوریه (به وقت محلی) گفت كه تشکیلات خودگردان فلسطین آماده است تماس خود را با دولت آمریكا از سر بگیرد ، كه به مدت سه سال از آن جلوگیری شده بود.

وزیر امور خارجه فلسطین حسین آل شیخ در یک کنفرانس خبری گفت که دولت فلسطین “برای اولین بار پس از سه سال” با دولت ایالات متحده جو بایدن تماس گرفته است.

آل شیخ گفت: “امروز من با هادیا عمرو ، یک مقام وزارت خارجه فلسطین و اسرائیل تلفنی صحبت کردم.” وی همچنین توضیح داد که مکالمه بین این دو بسیار مثبت بوده و آنها در مورد روابط (با ایالات متحده) ، تغییرات اخیر و مسائل سیاسی گفتگو کرده اند.

وی گفت: “در پایان تماس تلفنی ، ما توافق کردیم كه ارتباط خود را حفظ كنیم.” این تماس اولین تماس رسمی بین دولت بایدن و مقامات و مقامات فلسطینی از زمان روی كار آمدن رئیس جمهور جو بایدن در تاریخ 20 بود.

از زمان اعلام رسمی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل در دسامبر 2017 ، تشکیلات خودگردان فلسطین تعاملات خود را به حالت تعلیق درآورد.

دولت بایدن اخیراً اعلام کرد که از سیاست های مغرضانه در قبال اسرائیل جلوگیری می کند و مسئله فلسطین را به طور معقول حل می کند ، اما مشخص است که هیچ برنامه ای برای لغو انتقال سفارت آمریکا در قدس وجود ندارد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *