[ad_1]

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]مین اونگ هلاینگ ، فرمانده کل ارتش میانمار (عکس = صفحه اصلی دستگیر شده فرمانده کل ارتش میانمار) 2021.02.03

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = مین اونگ هلاینگ ، فرمانده کل ارتش میانمار ، گفت که کودتا یک گزینه اجتناب ناپذیر است زیرا اعتراضات در مورد امتناع ارتش از شرکت در انتخابات عمومی در روز دوم نادیده گرفته شد.

به گزارش میانمار تایمز در تاریخ 2 ، فرمانده کل قوا هلاینگ در اولین جلسه دولت نظامی در آن روز گفت ، ارتش بارها اصرار بر رد لیست رای دهندگان برای انتخابات عمومی داشت ، اما مورد بی توجهی قرار گرفت.

وی گفت که لیست رأی دهندگان مورد بررسی قرار می گیرد و کمیسیون انتخابات دوباره سازماندهی می شود.

فرمانده کل قوا هلاینگ همچنین گفت: پس از انتخابات عمومی جدید ، دولت تا زمان قدرت گرفتن دولت منتخب باقی خواهد ماند.

در این روز ، وی همچنین کمیته جدید اداری ملی را با حضور خود به عنوان رئیس تشکیل داد. بیشتر 11 عضو کمیته ، از جمله رئیس و نایب رئیس ، از پرسنل نظامی تشکیل شده بودند. کلیه معاونان لیگ ملی برای دموکراسی (NLD) ، به رهبری سوجی آنگ سان ، آزاد شدند.

NLD با کسب 80٪ از کرسی های انتخابات عمومی در 8 نوامبر سال گذشته ، یک پیروزی بزرگ بدست آورد. ارتش و برخی احزاب سیاسی با این استدلال که تخلفی صورت گرفته است ، با نتایج انتخابات مخالفت کردند ، اما توسط کمیسیون انتخابات آزاد شدند. در تاریخ 27 ماه گذشته ، ارتش هشدار داد كه در صورت حل نشدن اتهامات تقلب در انتخابات ، می تواند كودتا رخ دهد و در تاریخ 1 ، آنها كودتایی درخشان انجام دادند و رهبران سیاسی میانمار از جمله خانم سوجی را بازداشت كردند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *