[ad_1]

12-14 روز پس از اولین واکسیناسیون ، ایمنی برقرار می شود
“جلوگیری از افزایش ناگهانی موارد تأیید شده به دلیل ظهور جهش های مختلف”

پیوند_انتخابی
[르카네=AP/뉴시스] روز بیست و یکم ، در یک مرکز واکسیناسیون در ل کانت در جنوب فرانسه ، یک زن میانسال با دریافت واکسن جدیدی علیه عفونت ویروس کرونا ، از شوهرش مراقبت کرد (کرونا 19). اداره عالی بهداشت فرانسه (HAS) توصیه کرده است که فاصله بین واکسن های اول و دوم واکسن ویروس کرونا (کرونا 19) حداکثر به 6 هفته افزایش یابد تا از افراد بیشتری در روز 23 (به وقت محلی) محافظت شود. 2021.1.24.

[서울=뉴시스] گزارشگر جوان سوری = فرانسه در تلاش است تا فواصل واکسیناسیون ویروس کرونا (ویروس کرونا 19) را برای حداکثر 6 هفته افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و رویترز در تاریخ 23 (به وقت محلی) ، اداره عالی بهداشت فرانسه (HAS) در طی روز بیانیه ای صادر کرد: “با افزایش فاصله واکسیناسیون بین Pfizer و Bioentech و Modena واکسن تا 700،000 نفر در ماه اول. ما می توانیم اولین واکسیناسیون را انجام دهیم. ”

HAS گفت ، “با افزایش تعداد افراد آلوده و بروز جهش های جدید ، اصرار می شود واکسیناسیون را سرعت بخشیده و از افزایش موارد تایید شده در هفته های آینده جلوگیری کند.”

وی ادامه داد ، “هیچ توافقی بین طرفین در مورد فاصله واکسیناسیون وجود ندارد.” “12 تا 14 روز پس از اولین واکسیناسیون واکسن نسبت به ویروس مقداری مصونیت خواهد داشت. بر این اساس ، واکسیناسیون دوم به 6 هفته افزایش می یابد. این طرح نیز منطقی به نظر می رسد. ”

در مورد Pfizer و Bioentech توصیه می شود که فاصله دوز بین دوز اول و دوم واکسن 3 هفته باشد و فاصله دوز واکسن مدرن 4 هفته باشد.

فرانسه ، که از 27 ماه گذشته واکسیناسیون عمومی را آغاز کرد ، در حال حاضر 2 واکسیناسیون هر 3 هفته برای ساکنان مراکز مراقبت طولانی مدت و هر 4 هفته برای کادر پزشکی انجام می دهد.

تأکید کرده است که دوز دوم ضروری است.

HAS یک نهاد مستقل مشورتی است که توصیه های مختلفی را برای سیاست بهداشت عمومی ارائه می دهد. با این حال ، پیروی از توصیه های HAS ضروری نیست.

در همین حال ، یک توصیه مشابه در همان روز در ایالات متحده ارائه شد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) در رهنمودهای خود بیان می کند که فاصله بین واکسیناسیون دوم تا 6 هفته مجاز است. علاوه بر این ، در صورت شرایط اجتناب ناپذیر ، می توان واکسن های تولید شده توسط تولید کنندگان مختلف را در دور اول و دوم تهیه کرد.

سخنگوی CDC ، کریستین نوردلند درباره اهمیت این دستورالعمل ها توضیح داد: “اگر واکسیناسیون هر 21 تا 28 روز امکان پذیر نباشد ، ما امکان کار با انعطاف پذیری کارکنان پزشکی را فراهم کرده ایم.”

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *