[ad_1]

امنیت پیشرفته ، مانند امنیت متعجب از دود اردوگاه ها و هلی کوپترهای بی خانمان
تمرین برای شرکت در گروه ریاست جمهوری و غیره با خیال راحت تکمیل شده است
نیروی دریایی ، تمرین ملی لیدی گاگا

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]در هجدهم (به وقت محلی) در کاپیتول واشنگتن دی سی ، تمرینی برای مراسم تحلیف جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده آمریکا.

[서울=뉴시스] خبرنگار چا می ری = دو روز قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده جو بایدن ، تمرین مراسم افتتاحیه ، که در 18 مارس (به وقت محلی) در پایتخت واشنگتن برگزار شد ، با اخطار قطع شد آتش سوزی رخ داد و غوغایی برپا شد که شرکت کنندگان تخلیه شدند اما خیلی زود آرام شدند. آسوشیتدپرس و رسانه های محلی گزارش دادند.

هشدار آتش سوزی صادر شد که قبل از مراسم افتتاحیه بایدن امروز صبح در نزدیکی پایتخت آتش سوزی رخ داد.

بلافاصله پس از هشدار آتش ، به برخی از تمرینات ، از جمله گروههای نظامی ، توصیه شد که تخلیه شوند ، و کاپیتول حدود یک ساعت بسته شد. کسانی که در این تمرین شرکت کرده بودند گفتند که مقامات امنیتی فریاد می زدند “این آموزش نیست”.

بایدن و افراد برگزیده ای که در مراسم تحلیف شرکت می کنند در تمرین شرکت نکردند و مشخص است که گروه ها در حال تمرین بودند و هیچ کس آسیب ندید.

مقامات گفتند که آتش سوزی تهدیدی برای مردم نیست و همچنین به نظر نمی رسد تهدیدی برای مراسم افتتاحیه باشد.

آتش سوزی در یک کمپ بی خانمان در حدود 1.6 کیلومتری پایتخت رخ داد و آتش نشانان به سرعت آتش را خاموش کردند. آتش نشانان با یافتن خانمی در اردوگاه بی خانمان با اجاق گاز قابل حمل با مخزن بنزین ، تحقیقات را آغاز کردند.

افراد تخلیه شده ، سپاه تفنگداران دریایی و لیدی گاگا ، که نمایش ملی را بازی می کردند ، به زودی تمرینات خود را از سر گرفتند و هلی کوپترها معمولاً با تلافی بیش از پایتخت ، به حفظ امنیت شدید ادامه دادند.

شناخته شده است که این عملیات تخلیه توسط پلیس امنیت کنگره انجام می شد ، که به دلیل تنش قبل از مراسم تحلیف ، نگهبانان را سخت تر کرد.

با این حال ، این واقعیت که به سرعت دستور تخلیه صادر شد و منطقه به یک دود از بی خانمان ها بسته شد ، نشان می دهد که کابوس وحشتناکی که معترضان به حمایت از ترامپ در روز ششم به پایتخت حمله کردند ، نشان دهنده چقدر تکان دهنده و آزار دهنده برای مقامات آمریکایی است.

قیام ها و اعتراضات مسلحانه ای که در آخر هفته گذشته برای کل کشور برنامه ریزی شده بود ، عمدتا با یورش های میدانی و دستگیری پایان یافت ، اما ترس از ناآرامی و ناآرامی ها هنوز به سرعت در حال افزایش است.

سرویس های مخفی واشنگتن با تقویت شدید امنیت در اطراف پایتخت یک هفته قبل از مراسم تحلیف آماده سازی را آغاز کردند. تمام جاده های اصلی شهر ممنوع و مسدود شده ، نرده های بلند در اطراف ساختمانهای بزرگ برپا شده و دهها هزار نگهبان از نهادهای قضایی مانند نیروهای دفاع ایالتی و پلیس به شدت دفاع می شوند.

با این وجود ، مقامات وزارت دفاع ایالات متحده همچنان نگران تهدیدات احتمالی افراد داخلی یا برخی از نیروهای امنیتی هستند ، بنابراین دفتر تحقیقات فدرال (FBI) مجبور شد بلافاصله منتظر 25000 نیروی دفاع نظامی در اطراف مکان انجام داد

رئیس جمهور دونالد ترامپ از حضور در مراسم تحلیف امتناع ورزید و برای اولین بار در تاریخ از زمان اندرو جکسون سابقه غیبت رئیس جمهور فعلی در مراسم تحلیف را در تاریخ ثبت کرد. اما رئیس جمهور مایک پنس به همراه دیگر روسای جمهور سابق در مراسم تحلیف شرکت کرد.

سخنگوی پلیس کاپیتول ، اوا ملکی گفت در حال حاضر در مجتمع کاپیتول هیچ نوع زغال سنگ یا اسلحه گرم وجود ندارد. “تا پایان تحقیقات در این مورد ، همه کارمندان و شرکت کنندگان مجبور به تخلیه از مکان های تعیین شده خود می شوند.”

سخنگوی آتش نشانی ویتو مگیولو گفت: آتش نشانان تأیید کردند که در ساعت 10:15 زنی ، که به تنهایی در یک کمپ بی خانمان زندگی می کرد ، با یک مخزن گاز قابل اشتعال و یک اجاق قابل حمل آتش روشن کرد.

این زن بی خانمان ، با وجود سوختن ، از معالجه در بیمارستان خودداری کرد و گفت که این دود ناشی از گسترش سریع شعله اجاق گاز و سوختن وسایل وی است. به محض رسیدن آتش نشانی شعله های آتش خاموش شد.

هنگام هشدار آتش ، شرکت کنندگان در تمرین مراسم افتتاحیه از داخل از طریق ورودی در ضلع غربی پایتخت هدایت می شدند ، و شرکت کنندگان به عنوان گروههای نظامی در یک مکان امن در داخل مخفی می شدند.

تخلیه و محاصره در حدود یک ساعت برداشته شد ، اما زخم ها و هوشیاری ناآرامی های کپیتول 6 که منجر به کشته شدن 5 نفر شد ، واشنگتن سیتی و منطقه کپیتول را ترک نکرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *