[ad_1]

“چنین اقداماتی برای کاهش ناآرامی های عمومی به وجود آمده است.”

پیوند_انتخابی
[도쿄=AP/뉴시스]زن نوزدهم با ماسک برای جلوگیری از تاج 19 ، در نزدیکی پوستر بازی های المپیک 2020 توکیو در توکیو ژاپن قدم می زند.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم یه جین = در تاریخ 28 ام ، Nikkan Sports در تاریخ 28 ام گزارش داد که بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو ، که به دلیل عفونت ویروس کرونا در حال افزایش است (کرونا 19) ، در حال افزایش است.

Nikkan Sports به نقل از تعدادی از مقامات المپیک در توکیو به شرح زیر گزارش می دهد.

شیوع عفونت کرون 19 در ژاپن و خارج از کشور و کشف موارد ویروسهای جهش یافته باعث گسترش افکار عمومی درباره المپیک توکیو شده است. در مجموع 86٪ نظرسنجی های Asahi Shimbun ، که در تاریخ 25th منتشر شد ، مطابق برنامه ریزی شده ، وضعیت منفی در این شرکت را نشان می دهد.

نخست وزیر ژاپن سوگا یوشیهیده روز 26 گفت که “من می دانم مردم از بسیاری جهات نگران هستند” در مورد میزبانی المپیک.

به گفته این رسانه ، روشی برای محدود کردن مخاطبان به مردم ژاپن به عنوان ابزاری برای کاهش ناآرامی های عمومی مطرح شده است. دولت ژاپن و کمیته برگزاری بازیهای المپیک توکیو به این فکر افتاده اند که زودتر از مخاطبان خارجی به دلیل نگرانی مردم در مورد میزبانی و رشته پزشکی تحت فشار ، مخاطب را رها کنند و تصمیم خود را برای پذیرش فقط بازیکنان خارج از کشور ارائه دهند.

اگر گسترش عفونت ، مانند تمدید اعلامیه اضطراری تا هفتم ماه بعد ، فروکش نکند ، احتمالاً تصمیم قبل از موعد ، بدون انتظار برای دوره تصمیم بیننده “بهار” ، گرفته شده است.

تقریباً 1 میلیون بلیط در خارج از کشور فروخته شده است. یک مقام دولتی گفت: “اگر صدها هزار مخاطب خارجی به ژاپن بیایند و عفونت گسترش یابد ، آیا دولت می تواند مسئولیت را بپذیرد؟” “اگر الکل بنوشید و برای عصیان به وسایل حمل و نقل عمومی بروید ، مردم نیز ترسیده خواهند شد.”

با این حال ، در دولت نظرات وجود دارد که بازیهای المپیک توکیو به عنوان فرصتی برای احیای گردشگری تلقی می شود ، که به دلیل کرونا 19 راکد است. نظر مثبت این است که با کاهش وضعیت عفونت ، افکار عمومی تغییر می کند ، اعلام وضعیت اضطراری لغو و واکسیناسیون آغاز می شود.

در واقع ، مردم نسبت به میزبانی المپیک توکیو منفی هستند ، اما مشخص شده است که شرکت ها می خواهند میزبان المپیک باشند.

طبق نظرسنجی منتشر شده توسط NHK در تاریخ 28th ، از 100 شرکت بزرگ ، حدود 60٪ از 100 شرکت بزرگ پاسخ دادند که باید بازی های المپیک را امسال در توکیو برگزار کنند.

در مورد دلیل این رویداد ، پاسخهایی مانند “برای احیای اقتصادی و اجتماعی” وجود داشت. همچنین یک نظر وجود داشت که حتی اگر بدون تماشاگر برگزار شود ، منطقی است.

دولت ژاپن رسماً بر برگزاری بازیهای المپیک در توکیو تأکید کرده است. در تاریخ 26 ، نخست وزیر سوگا به کمیته بودجه مجلس گفت: “ما یک سیستم امن و مطمئن برای اقدامات کرونا 19 آماده خواهیم کرد.”

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *