[ad_1]

نسبت بدهی جهانی طی یک سال 14 واحد درصد افزایش یافت

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم هی کیونگ = وال استریت ژورنال (WSJ) در بیست و هشتم (به وقت محلی) گزارش داد که در حالی که سال گذشته کشورهای جهان هزینه های مالی خود را به دلیل آلودگی به ویروس کرونا (کرونا 19) سال گذشته افزایش دادند ، بدهی ملی به سطح خود رسیده است از جنگ جهانی دوم.

بر اساس گزارشی از نظارت مالی منتشر شده توسط صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) ، نسبت بدهی عمومی به تولید ناخالص داخلی جهانی (تولید ناخالص داخلی) در پایان سال گذشته 98 درصد بود که 14 درصد بیشتر از سال قبل است (84٪)

بدهی جهانی ، از جمله بدهی های مرکز و دولت ، در پایان سال گذشته 89.6 تریلیون دلار ارزیابی شده بود.

بدهی خصوصاً در کشورهای پیشرفته که می توان به راحتی با نرخ بهره پایین وام گرفت ، به شدت افزایش یافته است.

نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) در کشورهای پیشرفته از 105 درصد در سال 2019 به 123 درصد در پایان سال گذشته افزایش یافت. پیش بینی می شود امسال به 125 درصد برسد.

در مورد ایالات متحده آمریکا ، نسبت بدهی / تولید ناخالص داخلی در سال گذشته 129 درصد بود که انتظار می رود نسبت به سال قبل (108 درصد) 21 واحد افزایش یابد. صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که امسال این میزان به 133 درصد خواهد رسید.

بیتر گاسپار ، مدیر مالی صندوق بین المللی پول ، گفت: “تا پایان سال جاری ، نرخ رشد ، بسیار بالاتر از سطح قبل از تاج 19 ، حفظ خواهد شد.”

با این حال ، صندوق بین المللی پول گفت که دولت ها باید در مبارزه با کرونا 19 تمرکز کنند و گفت که آنها باید در کاهش سریع هزینه های مالی خود مراقب باشند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *