[ad_1]

25 دقیقه “چند جانبه گرایی” 10 بار ذکر شده … تفسیر همکاری و هشدار
“ما باید موقعیت خود را به عنوان یک بستر جهانی برای حاکمیت اقتصادی G20 تقویت کنیم”
مرز بین تطبیق پذیری یک طرفه انتخابی قدرتهای بزرگ
“اختلافات در فرهنگ و نهادهای ملی باید از طریق گفتگو برطرف شود
“همکاری بین المللی برای پاسخ تاج 19” … اعلام شده برای ارتقا open گشایش اقتصادی و تغییر

پیوند_انتخابی
[베이징=신화/뉴시스]رئیس جمهور چین شی جین پینگ از طریق سخنرانی ویژه ای در برنامه داووس مجمع جهانی اقتصاد (WEF Forum Davos) که در 25 ام برگزار شد ، بر روی عمل چند جانبه گرایی تأکید کرد. 2021.1.25.

[서울=뉴시스] خبرنگار شین جونگ وون = شی جین پینگ رئیس جمهور چین تأکید کرد که “چند جانبه گرایی باید در 25” در مجمع جهانی اقتصاد (مجمع داووس WEF) انجام شود. در اولین سخنرانی عمومی وی از زمان پیوستن به دولت جو بایدن ، از آن به عنوان ارسال پیام همکاری و هشدار به دولت بایدن ، انتقاد از اولویت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، تعبیر شد.

طبق اخبار جهانی تایمز چین ، رئیس جمهور شی در سخنرانی ویژه ای تحت عنوان “بیایید راه بشریت را با یک مشعل چند وجهی روشن کنیم” در جلسه برنامه داووس ، که به صورت تصویری برگزار شد ، گفت. جامعه ای که با این کار در آینده بشریت مشترک است. “وی در سخنرانی 25 دقیقه ای خود ، بیش از 10 بار” همه کاره بودن “را ذکر کرد.

وی با بیان اینکه “ما باید گشوده و فراگیر باشیم و نباید دست به اقدام بسته و انحصاری بزنیم” ، گفت: جدایی و تقابل نمی تواند چالش های مشترک پیش روی بشریت را برآورده کند و تقابل بشریت را به بن بست می رساند.

وی تماس گرفت: “بشریت برای این امر هزینه زیادی پرداخته است. ما نباید این بار دیگر انتخاب كنیم.”

“ما باید یک اقتصاد جهانی باز بسازیم و از سیستم تجارت چند جانبه محکم دفاع کنیم. ما باید موقعیت G20 را تقویت کنیم ، یک بستر مهم برای حاکمیت اقتصاد جهانی.”

رئیس جمهور وی همچنین از یک طرفه بودن قدرتهای بزرگ محتاط بود. همچنین گفته می شود که وی به رئیس جمهور بایدن که ضمن انتقاد از یک جانبه گرایی ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، بر “چند جانبه گرایی” تأکید داشت ، هشدار داد.

وی گفت: “یک انسان قدرتمند نباید ضعیف را آزار دهد یا به خواست خود تصمیم بگیرد و یا یک طرفه بودن را به نام چند جانبه گرایی انجام ندهد.” “شما نباید باز باشید.”

وی همچنین تأکید کرد که باید از مداخله در امور داخلی خودداری کرد و اختلافات باید از طریق گفتگو و همکاری برطرف شود.

وی گفت: تفاوت بین تاریخ ، فرهنگ و نهادهای اجتماعی در کشور نباید دلیلی برای تقابل باشد ، بلکه باید به یک نیروی محرک برای همکاری تبدیل شود. من باید این کار را انجام دهم “.

در همان زمان ، چین متعهد به همکاری در پاسخ به بیماری همه گیر ویروس کرونا است (کرونا 19).

شی گفت: “مبارزه با اپیدمی فوری ترین وظیفه ای است كه جامعه بین الملل با آن روبرو است. چین همچنان به طور فعال در تلاش های پاسخ بین المللی نقش خواهد داشت.” “با افزایش همکاری ، تبادل اطلاعات و کنترل پیشگیرانه مشترک ، در جنگ جهانی علیه بیماری های عفونی پیروز شوید. من مجبورم این کار را انجام دهم.”

وی گفت: “به ویژه همکاری در زمینه تحقیق و توسعه ، تولید و توزیع واکسن باید تقویت شود تا به یک کالای عمومی واقعی تبدیل شود.” وی با تشویق حمایت از قرنطینه برای 150 کشور و 13 سازمان بین المللی و اعزام پزشکی کارکنان 36 کشور من کردم.

رئیس جمهور بایدن همچنین قول باز بودن و تغییر اقتصادی ، از جمله پاسخ به تغییرات آب و هوایی را به عنوان یک اولویت اصلی داد.

شی گفت: “چین به استراتژی سودآور و باز خود ادامه خواهد داد.” “ما به توسعه پایدار از جمله اجرای کامل دستور کار 2030 سازمان ملل ادامه خواهیم داد.

“نوآوری فناوری محرک مهمی برای توسعه جامعه بشری و سلاحی قدرتمند است که می تواند بسیاری از چالش های جهانی را برآورده کند.

وی همچنین گفت: “ما در روابط بین الملل روند جدیدی ایجاد خواهیم کرد. وی گفت: ما آزادسازی تجارت و سرمایه گذاری را ارتقا می دهیم و ساخت مشترک “جاده به یک” را تشویق می کنیم. ما به ایجاد یک فضای تجاری بین المللی با تمرکز بر گشودن نهادی قوانین ، مقررات ، حاکمیت و استانداردها ادامه خواهیم داد. “

در همین حال ، جلسه مقدماتی امسال مجمع داووس از آن روز طی پنج روز تحت عنوان “یک سال مهم برای بازیابی اعتماد به نفس” برگزار می شود. رئیس جمهور مون جه این ، سوگا یوشیهیده نخست وزیر ژاپن ، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و اورسولا فون در رایان رئیس اجرایی اتحادیه اروپا در 25 رهبر برجسته جهان حضور خواهند یافت.

این نشست سالانه هر سال در ژانویه در داووس ، یک استراحتگاه سوئیس برگزار می شود ، اما امسال به دلیل همه گیری تاج 19 در حال آماده سازی است که در سنگاپور در 25 تا 28 مه برگزار شود.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *