[ad_1]

“فاصله 28 روز بهترین است … در موارد استثنایی مجاز”
“مدرن ، هیچ آزمایش بالینی برای زنان باردار وجود ندارد.”

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] خبرنگار یانگ سوری = سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می کند که در صورت واکسن جدید علیه ویروس کرونا ویروس (Corona 19) ، تولید شده توسط شرکت دارویی آمریکایی مودنا ، دوزهای اول و دوم به 6 هفته (42 روز) افزایش یابد. .

به گزارش سی ان ان در بیست و ششم (به وقت محلی) ، گروه مشاور استراتژیک خبره (SAGE) ، گروه مشاوره ایمن سازی WHO ، گفت که بهتر است 28 ماه واکسیناسیون برای واکسن های معتبر یا واکسن را دنبال کنید.

رئیس SAGE ، الخاندرو کراویوتو ، همان روز در یک جلسه توجیهی ویدئویی در مکزیک گفت که در صورت وجود شرایط استثنایی ، می توان فاصله واکسیناسیون را دو هفته دیگر افزایش داد. “می تواند تا فاصله 42 روز تمدید شود.”

وی گفت: “حتی بعد از اولین دوز (تعدیل کننده یا واکسن) نیز در برابر COVID-19 مثر است. با این حال ، چون اکثر شرکت کنندگان در آزمایش بالینی دوز دوم را تکمیل کردند ، مشخص نیست که حتی 28 اثر پیشگیری دارد. چند روز پس از اولین دوز. اطلاعات کافی برای اثبات آن وجود ندارد. ”

رئیس جمهور کرابیوتو پیشنهاد کرد که دوز دوم ضروری است و گفت: “پاسخ ایمنی به آنتی بادی ها پس از دوز اول خفیف است و پس از دوز دوم به طور قابل توجهی افزایش می یابد.”

وی بارها و بارها با تأکید بر اینکه اساس تصمیم برای تمدید فاصله واکسیناسیون قوی نیست ، گفت: اگر این امر اجتناب ناپذیر باشد ، می توان فاصله واکسیناسیون را به 42 روز افزایش داد. وی گفت: “طبق شواهد ما (فاصله تلقیح) نباید بیش از 42 روز باشد.”

وی اذعان داشت که هیچ اطلاعات علمی در مورد واکسیناسیون از تولید کنندگان مختلف در دور اول و دوم وجود ندارد.

با این حال ، WHO گفت: “ما به دلیل واکسن COVID-19 از تولید کنندگان مختلف ، واکسیناسیون اضافی را توصیه نمی کنیم.” این بدان معناست که انجام واکسیناسیون سوم فقط به این دلیل که واکسن Pfizer-Bioentech در مرحله اول و واکسن Modena در مرحله دوم تزریق شده است ضروری نیست.

با توجه به روش یا واکسیناسیون زنان باردار ، توصیه می شود تا حد امکان از “حرفه پر خطر” پرهیز کنید.

کیت اوبراین ، رئیس تیم واکسیناسیون WHO ، توضیح داد: “یک آزمایش بالینی برای زنان باردار لازم است” ، نه به این دلیل که مشکلی در واکسیناسیون زنان باردار وجود دارد ، بلکه به این دلیل که “هنوز هیچ اطلاعات علمی وجود ندارد.”

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *