[ad_1]

جوانب مثبت و منفی تصمیم شورای آموزش و پرورش شهرستان
برخی از والدین می گویند: “دانش آموزان و پزشکان کارمند را نادیده بگیرید.”

پیوند_انتخابی
[AP/뉴시스] علامت دبیرستان روزولت در مرکز شهر سانفرانسیسکو.

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = تصمیم آسوشیتدپرس در مورد تصمیم شهر در سانفرانسیسکو برای حذف نام سیاستمداران از آبرام لینکلن و جورج واشنگتن به سناتور دیان پائستین از نام 44 مدرسه دولتی بحث برانگیز است.

این موضوع در روز 27 ام به مرکز بحث و جدال تبدیل شد ، زیرا شهر سانفرانسیسکو ، معروف به شهر آزادی ، اقدامی را انجام داد تا تاریخ نژادپرستی آمریکایی را خیلی عقب برانداز کند.

دلیل این امر آنست که شورای آموزش سانفرانسیسکو پس از ماه ها بحث و گفتگو در یک شب رای گیری تصمیم گرفت در یک رای گیری یک سوم کل مدارس این شهر را تغییر دهد.

مصوبه ای که توسط هیئت مدیره به تصویب رسید ، تغییر نام مدرسه بعد از همه کسانی بود که به طور مستقیم یا گسترده با شخصیت های تاریخی آمریکا مرتبط بودند که با برده داری ، ستم ، نژادپرستی یا “برده داری” یا اشغال بشریت در ارتباط بودند. محتوا.

علاوه بر روسای جمهور سابق مرتبط با برده داری و ستمگری ، مانند واشنگتن و توماس جفرسون ، در این لیست جان مویر طبیعت شناس ، جونیپرو سرا اسپانیایی ، پل لیپر قهرمان استقلال طلب و فرانسیس اسکات کی آهنگساز ملی آمریکا نیز وجود دارد.

با این حال بحث برانگیز است که نام سناتور دموکرات و شهردار سابق سانفرانسیسکو ، دایان پینشتاین از نام یک مدرسه ابتدایی حذف شد. پیشگامان 87 ساله سیاسی پس از دفاع از حامی مغز استخوان مانند لیندسی گراهام جمهوری خواه در یک بحث پارلمانی در جلسه استماع اخیر در مورد معرفی رئیس جمهور ترامپ برای دادگستری دیوان عالی امی ، کونی بارت ، خواسته اند که استعفا دهد.

سخنگوی پینشتاین ، تام منزر گفت که او در این باره توضیحی نداد.

شورای شهر نام پینستین را در لیست حذف قرار داد زیرا وی هنگامی که پرچم کنفدراسیون برای اولین بار در مقابل تالار شهر برافراشته شد و در سال 1984 توسط شهردار معترضین آسیب دید ، پرچم جدیدی را جایگزین آن کرد. اما بار دوم که پرچم پایین آمد ، پینشتاین آن را دوباره نصب نکرد.

گابریلا گفت: “من می خواهم به شهروندان نشان دهم که تاریخ به هیچ وجه پاک نمی شود یا لغو نمی شود ، به جای تکریم و تکریم چنین افرادی ، به جای تکریم و تکریم چنین افرادی ، بحث در مورد گذشته و آوردن صدای جدید.” ، رئیس هیئت آموزشی سانفرانسیسکو. این چیز خوبیه. ”

آقای لوپز با توجه به وضعیت نژادپرستی و برتری طلبی سفیدپوستان در ایالات متحده گفت که این تصمیم به موقع بوده است.

پیوند_انتخابی
[샌프란시스코= AP/뉴시스]دبیرستان آبراهام لینکلن در مرکز شهر سانفرانسیسکو.

با این حال ، صداهای زیادی در میان برخی والدین وجود دارد که اعتراض کردند و گفتند که این اقدام اصلاحات بسیار گسترده ای است.

جرالد کاناپاتی ، پدری که دو فرزند بزرگ می کند ، گفت: دانش آموزان مهد کودک و دبستان در مرکز شهر سان فرانسیسکو. ابراز نارضایتی گروهی به نام خانواده سان نیز گفتند که این تصمیم توسط تعداد کمی از افراد از بالا به پایین گرفته شده است و نظرات کارشناسان و مدارس به طور گسترده جستجو نمی شود.

شهردار لندن ، برید سان گفت این تصمیم به موقع نبوده و تعلیق کلیه مدارس از مارس سال گذشته در نظر گرفته نشده است.

شهردار برید با بیان اینکه هنگام باز شدن درها ، دانش آموزان و والدین گفت: “در زمانی که دانش آموزان رنج می برند وقت آن است که بحث کنیم چگونه آنها را به مدرسه ببریم و از آنها حمایت روحی و راه های زنده ماندن در شرایط دشوار برخوردار شویم.” او گفت خوب است اگر تصمیم گرفت به عقاید آنها گوش دهد.

هرالد هولزر ، مورخ و محقق لینكلن و رئیس انستیتوی سیاست عمومی روزولت در دانشگاه هانتر گفت: “عمل تخریب تاریخ گذشته خطرات زیادی را تهدید می كند.” “ما 200 سال در معرض خطر قرار دادن معیارهای اخلاقی قرن 21 بودیم. قبل از. “او گفت.

وی گفت: تصمیم برای تغییر نام دبیرستان آبرام لینکلن به ویژه به دلیل نگرش رئیس جمهور لینکلن نسبت به هندی ها بوده است. “اما هیچ کس بیش از لینکلن در لغو برده داری کمک نکرده است.

بنابراین ، او استدلال می کند ، از لینکلن باید بیشتر به عنوان یک آزادیبخش یاد کرد تا به عنوان یک عامل نژادپرستی.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *