[ad_1]

اشاره به ترویج تعصب نسبت به گروههای خاص

پیوند_انتخابی

[서울=뉴시스] خبرنگار جی یی لی = وزیر بهداشت آلمان اصرار داشت که جهش در عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) موجود در انگلستان نباید “جهش انگلیس” نامیده شود. گفته می شود ، مانند اصطلاح “ویروس چینی” ، این امر همچنین می تواند تعصب نسبت به گروه های خاصی را تشویق کند.

به گزارش بی بی سی ، جنس اسفان ، وزیر بهداشت آلمان در هجدهم (به وقت محلی) گفت: “از آنجا که ما سال گذشته آن را به عنوان” ویروس چینی “توصیف نکردیم ، حتی اکنون نباید در مورد آن صحبت کنیم” جهش انگلیس “.

کرونا 19 پس از گزارش اولین شیوع در ووهان ، استان هوبئی ، چین در دسامبر 2019 در سراسر جهان گسترش یافت.

اخیراً ، هنگامی که جهش COVID-19 ، که در انگلیس بسیار مسری است ، کشف شد ، کشورهای جهان ورود از انگلستان را محدود کردند. جهش های جدید یکی پس از دیگری در آفریقای جنوبی ، اوهایو در ایالات متحده ، برزیل و آلمان یافت شده است.

در ابتدا ویروسها کرونا ویروسهای جدید و ذات الریه ووهان نامیده می شدند. سازمان بهداشت جهانی (WHO) در ماه فوریه رسماً آن را “COVID19” نامید. به سبک کره ای “کرونا 19” است.

برخی مقامات ، از جمله دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، علناً کرونا 19 را “ویروس چینی” توصیف کرده و مسئولیت پذیری آن در قبال چین را دلیل اصلی قرار داده اند.

در میان متخصصان بهداشت ، اظهار شد که چنین عباراتی باید از انگ زدن و سو mis تفاهم در مورد گروه ها ، کشورها یا نژادها خاص خودداری کند.

دبیرکل WHO ، Thewardros Adhanom فرماندار عیسی گفت: “شما باید نام های مربوط به بیماری هایی را بیابید که تلفظ آنها آسان باشد ، بدون ذکر مکان های ژئوپلیتیک ، حیوانات ، افراد یا گروه ها.”

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis e[email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *