[ad_1]

“بازگشت به توافق هسته ای ایران ، کنار گذاشتن امنیت اسرائیل”
وزیر امور خارجه بلینکلن هیچ پاسخ مشخصی به این تصمیم ندارد

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]وزیر امور خارجه جدید آمریکا تونی بلینکلن در مراسم استقبال وزارت امور خارجه در روز 27 (به وقت محلی) شرکت می کند. 2021.1.27

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = وزیر امور خارجه آمریکا تونی بلینکلن باراک اوباما رئیس جمهور سابق را به عنوان سفیر ایران در این هفته به عنوان سفیر ایران معرفی خواهد کرد ، طبق منابع مختلفی که در تاریخ 28 (به وقت محلی) با این موضوع آشنا هستند.

به گزارش آسوشیتدپرس ، در صورت نامزدی راب مارلی ، تقابل مقامات دوران ترامپ و کشور دیگر که از قبل با اختلافات سیاسی بین ایران و اسرائیل روبرو است ، بدتر خواهد شد.

سه منبع ، از جمله دو قانونگذار آمریکایی ، گفتند که تونی بلینکلن ، وزیر خارجه جدید بایدن ، به مالی به عنوان رئیس سیاست ایران رای خواهد داد. آنها گفتند که گروه بحران بین المللی ، که مالی در حال حاضر با آن کار می کند ، به آنها گفته است که دولت بایدن احتمالاً آن را در روز 29 اعلام خواهد کرد.

وزارت امور خارجه از اظهار نظر خودداری کرد و کاخ سفید هنوز بلافاصله به پرسش های رسانه ای پاسخ نداده است. این سه مطلع از ذکر نام خودداری کردند و گفتند که صلاحیت اعلام موضوع را ندارند.

شایعات انتصاب مالی طی روزهای اخیر باعث خجالت و واکنش در میان کارشناسان ایرانی شده است ، کارشناسانی که در نگاه اول ساکت هستند اما در داخل قطبی هستند.

تندروها علیه ایران از بازگشت مالی ، طراح توافق هسته ای ایران در سال 2015 ، هنگامی که رئیس جمهور ترامپ آن را مجبور به کناره گیری کرد ، متعجب شدند و به هر قیمتی ، رئیس جمهور بایدن برای محافظت از اسرائیل و ایران به توافق هسته ای ایران بازگشت و از او می پرسد اگر می خواهید فداکاری کنید. زیرا آنها فکر نمی کنند که مالی حمایت زیادی از اسرائیل می کند.

از طرف دیگر طرفداران توافق هسته ای ایران از مالی حمایت می کردند. وی کهنه سربازی باتجربه است که مدتها در زمینه مسائل خاورمیانه کار کرده و از او به دلیل تمرینی که مسائل مهم خاورمیانه را از طریق چندین رئیس جمهور به عهده گرفته ستایش می کند.

مالی در واقع به عنوان کمیته امنیت ملی چندین دولت فعالیت می کرد و رهبری گفتگوهای صلح 2000 بین اسرائیل و فلسطین در کمپ دیوید و مذاکرات هسته ای ایران در 2014-2015 را بر عهده داشت.

وزیر امور خارجه بلینکلن مانند بایدن بارها گفته است که ایالات متحده باید به توافق هسته ای ایران عمل کند و تحریم ها علیه ایران را کاهش دهد. تنها در این صورت است که ما توجیهی برای تمدید یا تقویت توافق هسته ای با ایران خواهیم داشت.

بلینکلن در تاریخ 27th گفت: “اگر ایران به تعهدات خود در توافق هسته ای احترام بگذارد ، ایالات متحده نیز همین کار را خواهد کرد. بر این اساس ، ما می توانیم با متحدان و شرکای خود برای مقابله با تکالیف پیچیده و دردسرساز با ایران همکاری کنیم.” باشد ، اما هنوز از آن لحظه خیلی دور است. ”

در مورد مسائل پرسنلی مربوط به ایران ، بلینکلن گفت ، بدون مشخص کردن فرد ، که او و رئیس جمهور بایدن “یک تیم قوی از متخصصان برای حل این مشکل دشوار تشکیل می دهند.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *