[ad_1]

اسکار و امی حتی در سن 88 سالگی به کار خود ادامه می دهند

پیوند_انتخابی
[뉴욕= AP/뉴시스] سیسلی تایسون ، که در 22 نوامبر 2016 در واشنگتن موفق به کسب مدال آزادی ریاست جمهوری از باراک اوباما شد ، بوسه به تماشاگران می اندازد.

[뉴욕= AP/뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = بازیگر سیسلی تایسون ، که به عنوان پیشگام بازیگران سیاه پوست آمریکایی شهرت داشت ، در سن 28 سالگی (به وقت محلی) در سن 96 سالگی درگذشت.

او در The Sound ، همسر یک مستاجر نامزد اسکار شد و در سال 2013 ، در سن 88 سالگی ، در یک درام تلویزیونی با عنوان “زندگی نامه خانم جین پیتمن” برنده جایزه تونی برای تماشاگران جذاب شد. با این حال ، مدیر لری تامپسون خبر درگذشت خانواده را گزارش داد ، اما جزئیات آن فاش نشد.

تامپسون با صدور بیانیه ای گفت: “من از خانواده خانم میس سیسلی تایسون خبری را شنیدم كه وی امروز بعد از ظهر با آرامش درگذشت و با قلبی سنگین به او خیانت كرد. امیدوارم كه هم اکنون به حریم خصوصی خانواده خود احترام بگذارید.”

تایسون ، که زمانی به عنوان مدل کار می کرد ، کار خود را به عنوان ستاره سینما در یک نقش کوتاه آغاز کرد ، اما در اوایل دهه 70 او سرانجام متوجه شد که یک زن سیاه پوست نقش های مناسب را شروع می کند.

او علاوه بر نامزدی اسکار ، در سال 1974 برای بازی در نقش یک برده سابق 110 ساله در یک درام تلویزیونی دو جایزه امی را از آن خود کرد.

خاطرات تایسون “دقیقاً همانطور که هستم” این هفته منتشر می شود.

اگرچه یک بازیگر قدیمی است ، اما مخاطبان نسل جدید می توانند از طریق فیلم موفق 2011 Help با تایسون دیدار کنند. در سال 218 به او اسکار افتخاری در جوایز اسکار اهدا شد.

در سال 2016 به او مدال آزادی ریاست جمهوری اعطا شد که بالاترین رتبه در میان مدال های غیرنظامی آمریکایی است. در آن زمان ، باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا مراسم اهدای جایزه را ستود و گفت: “اعتماد به نفس و ظرافت بی نظیر سیسلی باعث شد که ما همه خاطرات زیبا و عزت خانواده آمریکایی خود را ببینیم و احساس کنیم.”

«صدا» اقتباسی سینمایی از رمان اصلی ویلیام هانتر است که در سال 1972 به سکوی پرشی برای زندگی بازیگری او تبدیل شد. تایسون به عنوان همسر محبوب یک دهقان در دوران رکود بزرگ (پل وینفیلد) یک قطعه گوشت برای خانواده اش دزدید و سپس به عنوان یک مادر برای کشت زمین و تربیت فرزندان از طرف شوهرش که به زندان رفت ، عمل کرد.

در آن زمان ، نقد و بررسی فیلم نیویورک تایمز نوشت: “تایسون تمام زیبایی راحت خود را کنار گذاشت و سرانجام زیبایی عمیق و عمیقی را که در میلیون ها زن سیاه پوست وجود دارد ، به ما نشان داد.”

تایسون در سال 1972 نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و برخلاف گفته های کارمندان مبنی بر اینکه او برای بازی در نقش مادر خیلی جوان بود ، با محکومیت “یادگیری” در این نقش بازی کرد.

در سال 2013 ، هورتون اولین نمونه برای یک خواننده سیاه پوست که به برادوی بازگشت ، که 30 سال پیش از سیاهی محروم شده بود ، ایجاد کرد. در هنگام اهدای جایزه برای این اثر ، “سفر به استخر سران” ، وی از کمک پروفسور امتناع ورزید و خود را به اندازه کافی نشان داد تا تمام سخنرانی های خود را به تنهایی انجام دهد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *