[ad_1]

“اگر داده های بیشتری وجود دارد ، من آنها را دوباره بررسی می کنم”
اولین کشور اروپایی که تأیید AstraZeneca را رد کرد

پیوند_انتخابی
[제네바=AP/뉴시스] در سوم (به وقت محلی) ، دولت سوئیس از تصویب واکسن برای عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) AstraZeneca ، یک شرکت دارویی انگلیس خودداری کرد. بنابراین ، داده های آزمایشی که تاکنون بدست آمده و ارزیابی شده اند ، برای تأیید کافی نیستند. عکس یک پیرمرد را نشان می دهد که واکسن Pfizer Bioentech را در یک مرکز تلقیح در ژنو ، سوئیس ، در 6 ژوئن واکسینه می کند. 2021.02.04.

[서울=뉴시스] خبرنگار جوان: دولت سوئیس از تصویب واکسن عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) از شرکت دارویی انگلیس AstraZeneca خودداری کرده است.

دولت کره قراردادی برای خرید واکسن برای 10 میلیون نفر با AstraZeneca امضا کرده و قصد دارد واکسیناسیون این ماه را آغاز کند. در میان آنها ، اولین مورد از عدم پذیرش واکسن AstraZeneca دولت اروپا برای گسترش اختلافات ایمنی پیش بینی می شود.

طبق گزارش فایننشال تایمز (FT) ، در سومین روز (به وقت محلی) ، سوئیس مدیک ، نهاد تجویز دارو در سوئیس ، نمی تواند اجازه استفاده از واکسن AstraZeneca را بدهد. “داده های آزمون به دست آمده و ارزیابی شده تاکنون به اندازه کافی تأیید نشده است.”

این پزشک سوئیسی گفت: “برای اطلاعات بیشتر در مورد ایمنی ، کارایی و کیفیت ، تحقیقات جدیدی لازم است.” وی خاطرنشان کرد که “داده های موجود در حال حاضر نمی توانند نتیجه مثبتی در مورد فواید و خطرات (واکسن ها) بگیرند”.

این پزشک سوئیسی گفت: “ما منتظر نتایج آزمایشات بالینی دو فاز 3 هستیم که در اواخر فوریه در آمریکای شمالی و جنوبی انجام شد. پس از محافظت از این داده ها ، ما به سرعت تصمیم نهایی خواهیم گرفت.”

AstraZeneca بلافاصله بیانیه ای صادر کرد و تأکید کرد که “ما در اسرع وقت داده های جدید را با پزشک سوئیسی به اشتراک می گذاریم و با آژانس های نظارتی برای گرفتن تأیید استفاده خواهیم کرد.”

وی گفت: “AstraZeneca تأیید یا تأیید مشروط برای استفاده اضطراری را در بیش از 50 کشور در چهار قاره از جمله اتحادیه اروپا دریافت کرده است.”

AstraZeneca بارها و بارها تأکید کرده است که “ما اطمینان داریم که واکسن های ما مثر هستند و در پیشگیری از بیماری های عفونی تأثیر بسزایی دارند.”

اختلافات ایمنی AstraZeneca چندین ماه است که در سراسر اروپا جریان دارد. آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، سوئد ، لهستان و غیره که قبلاً واکسن AstraZeneca را تأیید کرده بودند ، توصیه خود را برای واکسیناسیون برای بزرگسالان 65 سال به بالا محدود کردند و گفتند که از اثربخشی آن اطمینان ندارند.

با این حال ، سوئیس اولین کشور اروپایی غیر اتحادیه اروپا است که از تصویب استفاده از واکسن AstraZeneca خودداری می کند.

سوئیس کشوری است که قبلا واکسن های Pfizer ، Bioentech و Modena را تأیید کرده است.

سوئیس ، کشور مراقبت های بهداشتی با بالاترین سرانه هزینه های پزشکی در اروپا ، دارای میزان واکسیناسیون بسیار کند است. از تاریخ 31 ژانویه ، در مجموع 315،000 دوز واکسن دریافت شده است که تنها 4٪ از کل جمعیت است.

پیش از این ، دولت سوئیس اعلام کرده بود که واکسیناسیون 6 میلیون نفر ، یعنی سه چهارم جمعیت ، را تا تابستان امسال تکمیل خواهد کرد. حداقل 70،000 دوز در روز برای اجرای این طرح باید تجویز شود.

اعتماد به نفس پایین واکسن ها در سوئیس نیز ادامه دارد. طبق نظرسنجی انجام شده توسط دانشگاه زوریخ در اوایل ژانویه ، 50٪ از شهروندان سوئیس گفتند “نمی خواهند واکسینه شوند” ، و به ویژه یک سوم آنها با تأکید اظهار داشتند: “هیچ تمایلی برای دریافت واکسن وجود ندارد. “

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *