[ad_1]

موافقم 78 مخالفم 22 … ترامپ اولویت آمریکا را برعکس می کند

پیوند_انتخابی
[윌밍턴(미 델라웨어주)=AP/뉴시스]جو بایدن تونی بلینکلن ، نامزد وزیر امور خارجه ، 24 نوامبر سال گذشته در ویلمینگتون ، دلاور سخنرانی کرد. در بیست و ششم (به وقت محلی) ، سنای آمریکا کاندیدای رئیس جمهور جو بایدن را برای تصدی وزارت امور خارجه تونی بلینکلن به عنوان دیپلمات عالی کشور تأیید کرد. 2021.1.27

[워싱턴=AP/뉴시스]گزارشگر یو سه جین = در تاریخ 26 ام (به وقت محلی) ، سنای ایالات متحده تونی بلینکلن ، نامزد رئیس جمهور جو بایدن برای وزیر امور خارجه را به عنوان بهترین دیپلمات کشور تأیید کرد. رئیس جمهور بایدن به بلینکلن دستور داده است که اصل “اول آمریکایی” دولت آمریکا را که موجب تضعیف اتحاد بین المللی می شود ، لغو کند.

مجلس سنا ، بلینکلن را به عنوان هفتاد و یکمین وزیر امور خارجه به عنوان جانشین وزیر سابق مایک پمپئو ، با 78 رأی موافق و 22 رأی مخالف ، تصویب کرد. وزیر امور خارجه بالاترین وزیر است که در مقام چهارم ریاست جمهوری قرار دارد.

بلینکلن 58 ساله در زمان دولت اوباما دستیار وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی بود. وی متعهد شده است روابط خود را با ایالات متحده و سایر کشورهایی که پس از زیر سوال بردن دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین اتحاد دیرینه در چهار سال گذشته ، بیگانه شده اند ، تجدید کند. انتظار می رود وزیر امور خارجه Blinkoln پس از روی کار آمدن در تاریخ 27th ، منصوب شود.

“جهان خود سازماندهی نمی کند. اگر ما مداخله نکنیم و رهبری نکنیم ، کشور دیگری سعی می کند جای ما را بگیرد. “” شما گیج خواهید شد زیرا این کار را نمی کنید یا شخص دیگری. همه ما راهی برای افزایش علایق و ارزشهای خود نیستیم. “

وی گفت ، علی رغم تعهد خود به تجدید رهبری ایالات متحده و تمرکز بر تشدید تنش با متحدان اروپایی و آسیایی ، با بسیاری از ابتکارات ترامپ در سیاست خارجی موافقت کرد. وی به ویژه از توافق ابراهیمی ، که روابط بین اسرائیل و چند کشور عربی را عادی می کند ، و موضع گیری شدید در برابر چین ، که ادعای حقوق بشر و حاکمیت بر دریای چین جنوبی را دارد ، حمایت کرد.

با این حال ، بلینکلن گفت که دولت بایدن علاقه مند است ایران را مطابق با توافق هسته ای سال 2015 با ایران بازگرداند ، رئیس جمهور پیشین ترامپ در سال 2018 آن را پس گرفت.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *