[ad_1]

استماع سایر کاندیداهای کابینه و غیره

پیوند_انتخابی
[서울=AP/뉴시스]میچ مک کانل نماینده سنای جمهوریخواه ایالات متحده آمریکا در تاریخ 30 دسامبر سال 2020 به سالن کنفرانس سنا می رود. 2021.02.04.

[서울=뉴시스] خبرنگار نان جونیور کیم = مجلس سنای آمریکا ، که توسط حزب دموکرات و حزب جمهوری تقسیم شده است ، یک طرح تقسیم قدرت را تصویب کرده است که عملکرد جلسات آینده را پس از یک بن بست تنظیم می کند.

به گزارش سی ان ان ، رسانه های کنگره هیل و NBC ، نماینده سنا چاک شومر و جمهوری خواه میچ مک کانل به طور رسمی شاخه ای از دولت را در سوم (به وقت محلی) تصویب کردند و به دموکرات ها اجازه دادند ابتکار عمل را به عنوان یک حزب اکثریت به عهده بگیرند و کمیته سنا را اداره کنند.

سنای آمریکا یک سیستم احزاب جمهوری خواه بود که پیش از انتخابات نوامبر گذشته اکثریت آرا داشت. با این حال ، در نتیجه انتخابات نوامبر و دور دوم انتخابات جورجیا در ژانویه ، جمهوری خواهان و دموکرات ها (از جمله مستقلین دارای جهت گیری دموکراتیک) به درستی سنا را بین 50-50 تقسیم کردند.

بعلاوه ، حزب دموکرات موفق به کسب اکثریت سنا از جمله کمال هریس معاون رئیس جمهور شد که در آینده رئیس مجلس سنا خواهد بود. با این حال ، به دلیل عدم تصویب طرح تقسیم ، کمیته های سنا برای جلسه قبل در ساختار رهبری جمهوری خواهان باقی ماندند.

به همین دلیل ، برخی از کمیته های سنا از نظر فنی آزاد بودند. پیش بینی می شود شرایط خالی رئیس با توجه به تصویب برنامه شعبه در آن روز تنظیم شود. حزب دموکرات قادر خواهد بود با اکثریتی که به سختی جذب می شود ، ابتکار رسمی سنا را اعمال کند.

طبق این توافق ، روز انتظار می رود روند تصویب نامزدهای وزیر دادگستری مریک گارلند ، که هنوز جلسه دادرسی را پشت سر نگذاشته اند ، تسریع کند.

رئیس جمهور مک کانل در بیانیه ای در آن روز گفت: “توافق قبلی تقسیم قدرت برای عملکرد کنگره 117 به پایان رسیده است.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *