[ad_1]

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스] در اوایل صبح پنجم در مجلس سنای آمریکا ، کمال هریس ، معاون رئیس جمهور در حالی که رای گیری در مورد قطعنامه بودجه بسته شد و نتایج اعلام شد ، ریاست جمهوری را به دست گرفت.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم جیانگ = “مصوبه بودجه” در ساعت 6:30 صبح (به وقت محلی) در جایگاه 5 در سنای آمریکا تصویب شد و زمینه را برای پیشنهاد رئیس جمهور جو بایدن برای تسکین فوری کرونا 19 با 1.9 تریلیون دلار فراهم کرد.

این قطعنامه که توسط حزب حاکم دموکرات تهیه شده بود ، پس از رأی گیری ماراتن در مورد 800 اصلاحیه مفصل در مفاد روز گذشته به رای گذاشته شد و اصلاحیه کامل آن آماده شد.

نتیجه ، همانطور که انتظار می رفت ، حزب دموکرات 50 در برابر 50 جمهوری خواه بود و هیچ نماینده مجلس خارج نشد.

مصوبه بودجه تصویب شده در آن روز لایحه بودجه نیست ، بلکه لایحه ای است که شامل دستورالعمل هایی برای سال مالی 2022 است. علاوه بر این ، بودجه سال 2022 ایالات متحده از اول اکتبر اجرا می شود و دولت بایدن باید خلاصه ای را در اوایل ماه مارس ارائه دهد و پس از بحث طولانی تا 30 سپتامبر آن را ارائه دهد.

مصوبه بودجه ایالات متحده معمولاً در ماه سپتامبر قبل از تصویب لایحه بودجه منتشر می شود ، اما در اوایل فوریه ، هنگامی که بودجه ایالتی معرفی نشد ، این پیشنهاد 1.9 تریلیون دلار (2000 تریلیون متعفن) بود که رئیس جمهور بایدن به محض پیوستن به آن ، آنرا پیشنهاد کرد. موقعیت این برای اجرای صندوق امداد اضطراری ششم کرونا است.

حزب جمهوری خواه طرح کمک 630 میلیارد دلاری را پیشنهاد داده و می گوید یارانه های زیادی برای بلایایی در نظر گرفته شده است که منجر به بدهی های کلان ملی خواهد شد. اگر دموکرات ها بر 1.9 تریلیون دلار پافشاری کنند ، واضح است که حزب جمهوری خواه در سنا از استراتژی filibuster استفاده خواهد کرد. برای جلوگیری از این حرکت قانونگذاری باید 60 رأی جمع می شد ، اما اگر حزب جمهوری خواه عملکرد خوبی داشته باشد فقط سه یا چهار نفر باید آنجا را ترک کنند ، بنابراین با پیشنهاد یک لایحه مستقل یارانه ، بلایا “به عنوان دور پنجم ، موفقیت در این کار دشوار بود.

به همین دلیل مصوبه بودجه مطرح شد. لایحه بودجه نیز با اکثریت ساده در سنا رأی داده شد و فقط 51 رأی تأمین شد. علاوه بر این ، حساب های ایالات متحده ممکن است مقرراتی را وارد کنند که ارتباط مستقیمی با عنوان حساب ندارند. اگر برنامه ششم حمایت از کرونا 19 ، به ارزش 1.9 تریلیون دلار ، در یک بند از مصوبه بودجه گنجانده شود و با اکثریت آرا تصویب شود ، پول پیشنهادی فاجعه 2 تریلیون بوی بد به سرعت محقق خواهد شد.

پیوند_انتخابی
کمرلی هریس ، معاون رئیس جمهور ، که برای اولین بار پس از روی کار آمدن در 20 ژانویه ، یک قایق را پرتاب کرد تا یک شکست برابر ایجاد کند.

مجلس نمایندگان ، تحت سلطه حزب دموکرات ، چهار روز پیش مصوبه بودجه ای را تصویب کرد که شامل 1.9 تریلیون دلار بودجه است. از آنجا که مصوبه بودجه مجلس سنا که اوایل صبح امروز تصویب شد ، لایحه اصلاح شده ای است که در همه جا اصلاح شده است ، روشن است که باید به مجلس نمایندگان برود و مجدداً رأی دهد ، اما تصویب می شود.

اگر این اصلاحیه در مجلس نمایندگان به تصویب برسد ، رقم یارانه 1.9 تریلیون دلاری اکنون به تنظیم بودجه (ارشد و اتاق ها) منتقل می شود ، لایحه مصوبه بعدی بودجه که توسط مجلس و سنا به رای گذاشته شد. از آنجا که این توافق اکثریت آرا simple ساده است ، مطمئناً مانند سنا پس از تصویب مجلس نمایندگان 51-50 تصویب خواهد شد.

انتظار می رود زمان اواخر فوریه یا اوایل ماه مارس ، پس از پایان رای گیری در مورد روش استیضاح دوم علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق باشد.

پیش از این ، ایالات متحده 2.4 تریلیون دلار (2600 تریلیون بوی بد) در چهار حساب برای ماه و نیم مارس 2020 به عنوان صندوق حمایت اضطراری از کرونا 19 معرفی کرده بود و در دسامبر 900 میلیارد دلار (هزار تریلیون بوی بد) اضافه کرد.

بنابراین ، در صورت اجرای سریع یارانه ششم ، تصرف بودجه در اوایل ماه مارس ، یارانه کمک اضطراری ایالات متحده کرونا 19 بیش از 5.22 تریلیون دلار و 5600 تریلیون بوی بد خواهد داشت.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.