[ad_1]

سفیر فعلی دولت بایدن با شورای امنیت صحبت می کند
“طبق توافقنامه صلح اکتبر ، همه نیروهای خارجی باید در اکتبر گذشته خارج شوند.”
دبیر کل گوترس همچنین گفت: “جنگ داخلی بین لیبیایی ها پایان می یابد.”

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]75 رهبر سیاسی لیبی مذاکرات را در روز 9 برای پایان دادن به جنگ داخلی در تونس ، پایتخت تونس آغاز کرده اند. این عکس از صفحه اصلی گروه کمک ویژه سازمان ملل برای لیبی (UNMIL) گرفته شده است ، که میانجیگری مذاکرات را بر عهده دارد. 2020.11.12

[서울=뉴시스] خبرنگار چا می ری = ایالات متحده از نیروهای روسیه ، ترکیه و امارات متحده عربی مستقر در لیبی خواسته است تا در تاریخ 28 (به وقت محلی) بلافاصله عقب نشینی کنند.

طبق گزارش AP و AFP ، ریچارد میلز ، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت که “به حاکمیت لیبی احترام می گذارد و بلافاصله تمام مداخلات نظامی از جمله روسیه ، ترکیه و امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) را متوقف می کند.” من خواستارم همه احزاب خارج “.

طبق توافق آتش بس که سال گذشته امضا شد ، لیبی باید به جنگ پایان دهد و برای برگزاری انتخابات و پایان دادن به جنگ داخلی طولانی مدت در یک دولت متحد شود.

طبق توافق نامه آتش بس با میانجیگری سازمان ملل در 23 اکتبر سال گذشته ، کلیه نیروهای خارجی که در جنگ داخلی لیبی شرکت داشتند باید ظرف سه ماه از لیبی خارج شوند. اگرچه 23 ژانویه سال جاری آخرین مهلت خروج بود ، اما رسانه های خارجی هیچ نشانه ای از خروج از روسیه یا ترکیه اعلام نکردند.

طبق اعلام سازمان ملل متحد ، دولت متحد لیبی (GNA) و ارتش ملی لیبی (LNA) از زمان سرنگونی معمر قذافی در یک قیام مردمی مورد حمایت ناتو در سال 2011 ، نزدیک به 10 سال در یک جنگ داخلی بوده اند. نیروهای خارجی مستقر شده

ترکیه اتحاد اصلی دولت تحت حمایت سازمان ملل متحد واقع در پایتخت طرابلس است و امارات ، روسیه و مصر کشورهایی هستند که از فرمانده خلیفه هفتر پشتیبانی می کنند ، که کنترل بیشتر مناطق جنوب شرقی را به دست گرفته است.

سفیر سازمان ملل متحد اصرار داشت که مطابق با سیاست دولت بایدن که توسط دولت ترامپ تغییر کرده است ، نیروهای خارجی و شبه نظامیانی که از هر دو طرف جنگ داخلی لیبی حمایت می کنند باید مطابق توافق آتش بس همه را خارج کنند.

وی گفت: “مداخله نظامی نیروهای خارجی برای نادیده گرفتن خواسته های مردم لیبی است. ما از نظامیان روسیه ، ترکیه و امارات متحده عربی خواستار احترام به حاکمیت لیوا و تسلیم جنگ فوری هستیم.” بنابراین ، این کشورها باید نه تنها نیروهای خود ، بلکه مزدوران خارجی ، همه نیروهایی را که با هزینه جذب شده و به لیبی اعزام شده اند ، از این کشور خارج کنند.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیوس گوترچ نیز در یک کنفرانس خبری گفت: “در لیبی ، دولت و شورشیان تلاش های چشمگیری برای آتش بس و ادغام می کنند. بنابراین ضروری است که همه نیروهای خارجی و مزدوران عقب نشینی کنند.

وی توصیه کرد که همه نیروهای خارجی در مهلت جدید تعیین شده توسط لیبیایی ها این عمل را انجام دهند ، ابتدا به طرابلس و بنغازی پایتخت شرقی عقب نشینی کنند و سپس “لیبیایی ها را تنها بگذارند و به خانه خود بازگردند”

در پاسخ ، هیئت روسی سازمان ملل متحد با انکار ، گفت: “هیچ ارتش روسی در لیبی وجود ندارد” و “بنابراین هیچ مداخله نظامی روسیه در لیبی وجود ندارد.”

وی در بیانیه ای گفت: “من احتمال حضور مزدوران روسی را رد نمی كنم ،” اما چنین افرادی باید از كشوری كه آنها را استخدام كرده خارج شوند.

با این حال ، در لیبی ، اسلحه و محموله هنوز از طریق هوایی به تمام پایگاه های نظامی دولتی و شورشیان و پایگاه های هوایی منتقل می شود. استفانی ویلیامز ، نماینده ترامپ لیبی در طول روز گفت ، بنابراین طرح ایجاد یک گروه مذاکره صلح بین دولت و گروه های مسلح و پایان دادن به جنگ داخلی همچنان مشکوک است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *