[ad_1]

سفیر بازنشسته ترامپ ، کرافت ، چین را تا پایان مقصر می داند

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스] سفر كلی كرافت ، سفیر آمریكا به تایوان ، كه برای 13-15 روز برنامه ریزی شده بود ، لغو شد. این عکس نشان می دهد که سفیر کرافت در 21 سپتامبر سال گذشته یک کنفرانس مطبوعاتی در وزارت امور خارجه ایالات متحده برگزار کرده است. 1321.01.13

[유엔본부= AP/뉴시스] خبرنگار چا می ری: دولت چین در پکن شروع به ارسال کلی کرافت ، سفیر معزول آمریکا در سازمان ملل در توییتر کرد و گفت: “زمان آن رسیده است که همه دنیا در برابر محرومیت تایوان از چین بایستند.”

سفیر کرافت ، که اکنون به عنوان سفیر سازمان ملل منصوب شده توسط ترامپ در حال عزیمت است ، تا پایان شلیک به سمت چین کرد و عکس او در سالن اجتماعات مجمع عمومی سازمان ملل ، جایی که حضور تایوان در آن ممنوع است ، در توییتر منتشر شده است. به دلیل تأثیرات چشمگیر. قرار دادن

او همچنین بالای کیف دستی خود دارای یک نیمه خرس عروسکی تایوانی بود که آن را از سفیر جیمز لی نماینده تایوان در نیویورک به عنوان هدیه دریافت کرد.

تایوان در سال 1971 ، زمانی که چین به سازمان ملل پیوست ، از سازمان ملل متحد خارج شد. دولت چین تایوان را یک خائن می داند که از وطن خود فرار کرده و همه روابط دیپلماتیک را برای جلوگیری از پیوستن 2300 شهروند تایوانی به هر سازمان بین المللی یا عضو خواهی بسیج کرده است.

این سازمان ها شامل سازمان های مهمی مانند سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل (WHO) و سازمان هواپیمایی کشوری بین المللی (ICAO) هستند.

اما روابط تایوان و ایالات متحده آمریکا رابطه بسیار داغی را در دوران دولت ترامپ نشان داده است. این نیز به دلیل حمایت شدید مجلس سنا و مجلس نمایندگان است ، اما عمدتا به این دلیل است که ترامپ تایوان را به جای حزب کمونیست چین در مبارزه با دولت چین ، تایوان را به عنوان یک دولت چین می دید و در تبلیغات آن پیش قدم بود.

سفیر کرافت هفته گذشته قرار بود از تایوان دیدار کند اما پس از اینکه وزیر امور خارجه مایک پمپئو سفر به خارج از کشور را ممنوع کرد ، لغو شد.

هنوز هم ، سفیر کرافت در 13 ژانویه یک کنفرانس ویدیویی با رئیس جمهور تایوان چا یینگ وین برگزار کرد و قول داد ، “ایالات متحده برای همیشه در کنار تایوان خواهد بود.”

آن روز صبح ، من حتی به سالن کنفرانس مجمع عمومی سازمان ملل رفتم و از تریبون بالا رفتم تا سخنرانی تصویری را برای دانشجویان برگزار کننده مجمع نمونه سازمان ملل در تایوان ضبط کنم.

در واقع ، كرافت در نوزدهمین روز ، آخرین روز به عنوان سفیر سازمان ملل ، بیانیه ای صادر كرد و گفت كه ایالات متحده تصمیم گرفته است كه به محرومیت و انزوای خود از تایوان پایان دهد و اجرای این تصمیم توسط دولت تازه تأسیس جو بایدن ادامه خواهد یافت.

“موضع ایالات متحده در مورد این موضوع توسط هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه پشتیبانی می شود ، بنابراین با اطمینان می توانم بگویم حتی اگر رژیم ایالات متحده تغییر کند ، روابط ایالات متحده و تایوان در آینده تقویت می شود.”

وی صبح روز بیستم بار دیگر تکرار کرد که آخرین استعفای ترامپ در توییتر “کشورهای عضو سازمان ملل متحد باید مزایای حضور تایوان در سازمان ملل و ضررهایی را که از این محرومیت متحمل خواهد شد ، همانطور که اکنون شناخته شده است ، تشخیص دهند و نباید برای از بین بردن بیشتر تایوان. ” من کردم.

در پاسخ ، سفیر چین در سازمان ملل با استناد به عکس گرفته شده توسط کرافت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، با تکذیب در توئیتر.

“دزدکی در معرض ورود به مجمع عمومی بدون اطلاع از سازمان ملل متحد و فیلمبرداری از فیلم ، نه تنها نقض قوانین استفاده از امکانات سازمان ملل است ، بلکه نقض قوانین قرنطینه COVID-19 است. در واقع ، شما ویروس را گسترش می دهید. اکنون شما این کار را می کنید. وقت آن است که تسلیم شوید! “

کرافت به این پاسخ داد و در بیست و یکم در مجمع عمومی شبیه سازی شده سازمان ملل در تایوان ، کرافت به دانشجویان گفت: “ما باید محکم باشیم. حتی پس از آن لحظه ، دموکراسی جهانی استوار است. روزی شما بر روی این سکوی سازمان ملل خواهید ایستاد.”

“کار من به عنوان سفیر در سازمان ملل به پایان می رسد ، اما مأموریت من تا روزی که همه مردم تایوان حق صحبت را دارند ، پایان نخواهد یافت.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *