[ad_1]

ارتش میانمار ، SNS و غیره مسدود شده اند … “تمام محدودیت های ارتباطی باید برداشته شوند”

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]روز ششم در یانگون ، بزرگترین شهر میانمار ، بیش از 1000 نفر در اعتراض به کودتای نظامی به خیابانها آمدند. (منبع عکس: ضبط ارتباطات خبرگزاری فرانسه) 2021.02.06.

[서울=뉴시스] خبرنگار نام جونیور کیم = سفارت ایالات متحده در میانمار حق دسترسی مردم محلی به اطلاعات را در میان بحث و جدال بر سر مسدود کردن دسترسی ارتش به اطلاعات فراهم می کند.

سفارت آمریكا در میانمار روز ششم در توییتر خود گفت: “ما از حق اعتراض شهروندان میانمار و دسترسی آزاد آنها به اطلاعات حمایت می كنیم.”

“ارتش از ارتش می خواهد كه قدرت را كنار بگذارد ، حكومت منتخب دموکراتیک را احیا كند ، زندانیان را آزاد كند ، همه محدودیت های ارتباطی را برداشته و از خشونت خودداری كند.”

در اوایل صبح در میانمار ، ارتش ، که از نتایج انتخابات عمومی صبح زود ناراضی بود ، کودتا را آغاز کرد و برای یک سال وضعیت اضطراری اعلام کرد. در حقیقت ، ارتش به مدت یک سال بر میانمار حکومت کرد.

همچنین شناخته شده است که ارتش دسترسی به فیس بوک ، یک سرویس شبکه اجتماعی (SNS) را که توسط مردم در میانمار استفاده می شود ، مسدود کرده و متعاقباً دسترسی به توییتر و اینستاگرام را مسدود کرده است.

در همین رابطه ، Netblocks ، یک گروه نظارت بر شبکه ، در توییتر گفت که “میانمار اینترنت را در سراسر کشور تا ساعت 10 صبح به وقت محلی خاموش کرده است.”

با این حال ، در یانگون ، میانمار ، با وجود کودتای نظامی و مسدود کردن SNS و دسترسی به اینترنت ، حدود 1000 شهروند در اعتراض به کودتای نظامی تجمع کردند. این بزرگترین اعتراض از زمان کودتا است.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *