[ad_1]

حملات نظامی در استان شمال شرقی بورنو ، درگیری شدید
سخنگوی نظامی ، “سونگری در جنگ برای کمین پس از دریافت گزارش از نیروهای دولتی”

پیوند_انتخابی
[칸카라=AP/뉴시스]دانش آموزان دبیرستان علوم ملی که توسط گروه مبارز اسلامی بوکوحرام در کانکارا ، کاچین ، نیجریه ربوده شده بودند ، پس از آزادی توسط ارتش و مقامات نیجریه همراهی شدند. حدود 330 دانش آموز پسر در بوکوحرام ربوده شدند که شب یازدهم به مدرسه حمله کردند. 20/12/18

[아부자( 나이지리아)= 신화/뉴시스] خبرنگار چا می ری = سخنگوی ارتش در شانزدهم (به وقت محلی) گزارش داد كه میان نیروهای دولتی و جنگجویان بوكو حرام كه ​​به نیروهای خود در ایالت بورنو در شمال شرقی نیجریه به سربازان حمله كردند ، تیراندازی صورت گرفت و ده ها نظامی از بوكو حرام كشته شدند.

برنارد اونیوکو ، سخنگوی نیروهای دولتی نسبتاً آرام منطقه گفت که این نبرد با حمله بوکو حرام در پانزدهمین روز روز گذشته علیه نیروهای دولتی مستقر در خارج از روستای مارته در ایالت بورنو آغاز شد.

یک سخنگوی نظامی در آن روز به خبرنگاران گفت که نیروهای دولتی از قبل اطلاعات موثقی مبنی بر قریب الوقوع بودن یک حمله غافلگیرانه دریافت کرده اند و منتظر کمین هستند. سخنگوی ارتش به خبرنگاران گفت: هنگامی که حمله غافلگیرانه آغاز شد ، آنها شورشیان را محاصره می کنند و برای از بین بردن تعداد تروریست های ناشناخته اقدام به تیراندازی می کنند.

با شروع جنگ ، آتش سوزی شدیدی رخ داد و هفت کامیون حامل توپ متعلق به شورشیان منهدم شد. سخنگوی ارتش گفت: ارتش هنوز در حال تعقیب شورشیان فراری است.

شورشیان بوکو حرام از سال 2009 برای ساختن یک دولت اسلامی در شمال شرقی نیجریه جنگ داخلی را آغاز کرده اند. نه تنها نیجریه ، بلکه سایر کشورهای همسایه نیز در حوضه دریاچه چاد قرار دارند و دامنه حملات را گسترش داده و جنگنده های خود را به نمایش می گذارند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.