[ad_1]

پیوند_انتخابی
[카불=AP/뉴시스]یک سرباز نیروی امنیتی افغان در سومین روز (به وقت محلی) خود را برای نامزدی در نزدیکی زندان در جلال آباد ، شرق کابل ، افغانستان آماده می کند. دومین اتومبیل انتحاری همچنین نیروهای مسلح را که گفته می شود اعضای گروه شبه نظامی افراطی دولت اسلامی (داعش) هستند ، بمب گذاری کرد ، به زندان حمله کرد ، با نیروهای امنیتی جنگ کرد ، 21 زندانی و غیرنظامی را کشت و 40 نفر دیگر را زخمی کرد. 08/03/2020

[카불=신화/뉴시스] خبرنگار لی جون = وزارت دفاع در تاریخ بیست و نهم گزارش داد كه نیروهای دولت افغانستان سابقه كیفری كشته شدن حداقل 58 شورشی طالب با شروع شورش در دو ایالت جنوب غربی را داشته اند.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع ، نیروهای دفاعی افغانستان (ANDSF) یک کار دفع را در ولایات جنوبی قندهار در ولسوالی های دند ، ارگنداب و پندوانوی آغاز کرده و 52 طالب را کشته و 16 نفر را زخمی کرده اند.

در طی این عملیات ، نیروهای دولتی 19 ماده منفجره موقت را متلاشی کرده ، 3 سنگر ضد شورش را منهدم و 3 وسیله نقلیه ، 5 موتورسیکلت ، سلاح و مهمات را منهدم کردند.

علاوه بر این ، نیروهای هوایی افغانستان به یک خودروی شورشی که عصر روز 28 ام در شیوان ، منطقه بالابولوک ، غرب پارا کار می کرد ، حمله کردند و شش طالب را کشتند و سه نفر را زخمی کردند.

طالبان هنوز واکنش زیادی به اعلامیه دولت افغانستان نشان نداده اند.

در همین حال ، گروه نظارت بر جنگ داخلی افغانستان RiV (کاهش خشونت) گزارش داد که 16 حادثه پولیس در روز گذشته رخ داده است و دست کم شش غیرنظامی و چهار سرباز افغان کشته شده اند. علاوه بر این ، 12 نفر از نیروهای دولتی زخمی شدند.

همدردی مطبوعات مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *