[ad_1]

“نگران وخیم تر شدن وضعیت روهینگیا”

پیوند_انتخابی
[네피도(미얀마)=AP/뉴시스]در 11 ژوئیه 2018 ، رئیس ستاد میانمار مین آنگ هلاینگ در مراسم افتتاحیه کنفرانس Panglong قرن 21 ، که در مرکز کنگره بین المللی میانمار در نپیدو برگزار شد ، سخنرانی کرد. اول در میانمار ، یک کودتای نظامی آغاز شد و مشاور ملی ، آنگ سان سوچی ، رهبر عالی ، توسط ارتش دستگیر شد و تلفن و اینترنت قطع شد. 2021.2.1

[서울=뉴시스] گزارشگر آناتولی در تاریخ 1 ژوئن ، گزارشگر شین یونگ وون = سازمان ملل (سازمان ملل) در تاریخ 2 (به وقت محلی) شورای امنیت (شورای امنیت) را در ارتباط با کودتای نظامی در میانمار تشکیل داد.

شورای امنیت سازمان ملل در نشستی در مورد وضعیت میانمار بحث و تبادل نظر خواهد کرد. این جلسه به صورت یک کنفرانس ویدئویی بسته برگزار می شود.

سخنگوی سازمان ملل ، استفان دوزاریچ در یک جلسه توجیهی کودتا را محکوم کرد و آن را “ضربه جدی به انتقال به دموکراسی” دانست.

به ویژه ، “روهینگیای باقی مانده (اقلیت میانمار) در ایالت راخین حدود 600000 نفر است ، از جمله 120،000 زندانی در اردوگاه ها. آنها نمی توانند آزادانه حرکت کنند و دسترسی به خدمات بهداشتی و آموزشی بسیار محدود است.” او گفت ، اشکالی ندارد ، “من نگرانم که این وضعیت بتواند وضعیت آنها را بدتر کند.”

پیش از این ، آنتونی گوتکس ، دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار احترام به نتایج انتخابات عمومی سال گذشته بود و گفت: “ارتش میانمار باید به خواست مردم میانمار احترام بگذارد و به هنجارهای دموکراسی احترام بگذارد.”

در تاریخ 1 ، ارتش میانمار اعلام کرد که پس از دستگیری ده ها نفر ، از جمله مشاور ایالتی آنگ سان سوچی ، رهبر برجسته سیاسی میانمار ، و سیاستمداران و روزنامه نگاران مانند مردم دموکراتیک حزب حاکم رهبر اتحاد (NLD).

ارتش برای مدت یک سال وضعیت اضطراری را اعلام کرد و گفت که پس از آن انتخابات جدید برگزار می کند.

NLD ، به رهبری مشاور سوزی ، با پیروزی در انتخابات عمومی سال 2015 ، به حکومت نظامی طولانی مدت میانمار پایان داد.

سازمان ملل ، ایالات متحده و استرالیا این وضعیت را “حمله به دموکراسی” محکوم کرده و هشدار داده اند که در صورت لغو نشدن ، تحریم ها را تحمیل خواهد کرد.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *