[ad_1]

دبیر کل گوترش “یک انقلاب علمی برای محافظت از محیط زیست دریایی لازم است”
“تا سال 2050 ، پلاستیک بیشتری از ماهی در دریا وجود دارد.”

پیوند_انتخابی

[유엔본부=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = آنتونیوس گوترس دبیرکل سازمان ملل متحد در مقر سازمان ملل در تاریخ سوم (به وقت محلی) گفت که انقلابی در علوم دریایی برای بازگرداندن دریا از نابودی محیط دریایی لازم است.

دبیرکل گوترس در یک پیام ویدیویی که در آن روز در وب سایت قرار گرفت ، از آغاز دهه علوم اقیانوس ملل متحد برای توسعه پایدار خبر داد. گفته می شود که با تهدید وحشتناکی روبرو است که در تاریخ بی سابقه بوده است.

وی هشدار داد که تا سال 2050 ، پلاستیک بیشتری از ماهی در دریا وجود دارد و اگر وضعیت فعلی ادامه یابد ، تمام صخره های مرجانی گرمسیری جهان تا پایان این قرن می میرند و ناپدید می شوند.

گوترز گفت: “حفاظت و مدیریت پایدار دریاها برای غذا و معیشت انسان ضروری است و تنها راه نجات بشریت از بلایای مربوط به تغییر اقلیم و تخریب محیط زیست است.”

وی این سخنان را در افتتاحیه فیلم در روزی که کمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی بین المللی یونسکو فقط نمایندگان سطح بالا را برای شرکت در آن سازمان داد ، گفت.

در حال حاضر ، 80 درصد اقیانوس های این سیاره هنوز تعریف نشده و کشف نشده باقی مانده اند. گوتر گفت ، با این حال ، تحقیق در مورد علوم دریایی با این بودجه بسیار كم می تواند انجام شود.

وی گفت: “برای بازگرداندن محیط دریایی ، ما به دانش نیاز داریم. ما به انقلابی در علوم دریایی نیاز داریم. بر این اساس ، ما 10 سال علوم اقیانوس سازمان ملل را برای توسعه پایدار راه اندازی می کنیم.”

“بازیابی ظرفیت دریایی برای محافظت از بشریت و مبارزه با تغییرات آب و هوایی یک چالش و وظیفه اساسی است. تلاش های ما برای جلوگیری از از دست دادن تنوع زیستی ، اجرای کنوانسیون پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی ، اهداف توسعه پایدار زمین. مرگ و زندگی برنامه ریزی شده است”

دبیرکل گوترش تأکید کرد که تنها زمانی که بشریت با طبیعت آشتی یابد می توان تضمین کرد که تمام بشریت رها نخواهند شد و از زندگی برابر برخوردار نخواهند شد و می توان به سعادت و برابری دست یافت.

وی گفت اگر می خواهیم به اهداف خود برای توسعه پایدار برسیم و اصرار بیشتری بر احیای محیط زیست داریم ، دیگر نباید هیچ آسیبی به محیط طبیعی كه به آن وابسته هستیم ، وارد شود.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *