[ad_1]

چین ، تاج 19 ، تغییرات آب و هوایی را به عنوان یک چالش مشترک ذکر کرد

پیوند_انتخابی
[윌밍턴(미 델라웨어주)=AP/뉴시스]وزیر امور خارجه آمریکا تونی بلینکلن. 2021.1.27

[서울=뉴시스]خبرنگار جی یی لی = وزیر امور خارجه ایالات متحده تونی بلینکلن یک گفتگوی زنجیره ای با وزرای خارجه متحدان بزرگ غربی مانند انگلیس ، آلمان و فرانسه داشت. وی از چین به عنوان یک چالش مشترک یاد کرد و بر تقویت اتحاد غرب تأکید کرد.

وزارت امور خارجه آمریكا در تاریخ 27 (به وقت محلی) اعلام كرد كه وزیر بلین كلن به ترتیب با وزیر امور خارجه انگلیس ، دومینیك راب ، وزیر خارجه آلمان ، هایكو ماس و وزیر خارجه فرانسه به ترتیب ژان ایو لو دراین تماس گرفته است.

وزارت امور خارجه گفت: وزیران بلینگن و وزیر خارجه رابطه ویژه بین ایالات متحده و انگلستان را تأیید کردند. من در مورد آن بحث کردم “.

وی همچنین تأکید کرد که “دو وزیر اولویت های سیاست خارجی ، از جمله چین ، ایران و روسیه را دارند.”

وی در فراخوانی با وزیر امور خارجه آلمان ماس گفت که “ما در مورد تقویت همکاری های ایالات متحده و آلمان برای توسعه امنیت ، ارزش ها و رفاه مشترک بحث کرده ایم.”

وی افزود: “دو وزیر جمع شده اند كه انتظار دارند برای مقابله با تغییرات آب و هوا و چالش های بین المللی چین ، روسیه و ایران با هم كار كنند.”

“وزیر بلینکلن بر لزوم اقدام هماهنگ برای رفع چالش های بین المللی و تعهد ایالات متحده به روابط ایالات متحده و آلمان و روابط گسترده تر آتلانتیک تأکید کرد.”

وزارت امور خارجه گفت وزیر بلینکلن همچنین در مورد “ایجاد و تقویت روابط آتلانتیک” با وزیر امور خارجه فرانسه لو ران صحبت کرده است.

وزارت امور خارجه گفت: وزیر بلینکلن بر تمایل ایالات متحده برای همکاری با قدیمی ترین متحدان ما ، فرانسه و دیگر شرکا ، برای حل چالش های مشترک ، از جمله COVID-19 ، آب و هوا و چین تأکید کرد.

“وزیر بر تعهد آمریكا به ناتو (ناتو ، سازمان پیمان آتلانتیك شمالی) و تعهدات آمریكا برای دفاع جمعی تحت ماده 5 منشور تأكید كرد.”

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *