[ad_1]

پیوند_انتخابی
【پیشاور = افسانه / خبر】 زلزله 6.6 در روز دهم در شمال شرقی افغانستان باعث کشته شدن دو نفر و زخمی شدن 30 نفر دیگر در مجاورت پاکستان شد. رسانه ها و مقامات محلی پاکستان می گویند که این زمین لرزه باعث رانش زمین و تخریب ساختمانها در شمال غربی استان سایبر پارکونکووا شده است. پس از این زمین لرزه ، مردی به بیمارستان محلی در پیشاور پاکستان رسید و با دست خود زخم صورت پسر را پوشاند. 04.11.2016

[서울=뉴시스]گزارشگر لی جائونگ = زمین لرزه ای به بزرگی 6.0 ریشتر در هفدهم در شمال افغانستان رخ داد ، تاس نیوز و سایر گزارش ها به نقل از مقامات زلزله قزاقستان اشاره کردند.

به گفته دفتر تحقیقات زلزله وزارت آموزش و علوم قزاقستان ، این زمین لرزه در ساعت 0: 2 بامداد (به وقت محلی) آن روز در منطقه هندوکش افغانستان رخ داده است.

دفتر تحقیقات زلزله گفت: این زمین لرزه منطقه ای در 823 کیلومتری جنوب غربی آلما آتا را تحت تأثیر قرار داده است. گفته می شود این زمین لرزه لرزش معادل زمین لرزه ای به بزرگی 2-3 ریشتر در منطقه سیمکنت قزاقستان احساس کرده است.

هیچ گزارشی از خسارت جانی و مالی در شمال افغانستان یا سیمکانت به دلیل زلزله گزارش نشده است.

مرکز تحقیقات زمینی آلمان (GFZ) اعلام کرد که یک زمین لرزه 5.3 در پائیس آباد ، منطقه هندوکش افغانستان ، با عمق کانون 190 کیلومتر رخ داده است.

سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) اعلام کرد زمین لرزه ای با 55.5 حمله در 38 کیلومتری جنوب غربی موج افغانستان ساعت 0: 2 بامداد رخ داده است.

براساس USGS ، مرکز زمین لرزه 36529 درجه عرض شمالی و 70،738 درجه طول شرقی است و عمق کانون آن به 191.9 کیلومتر می رسد.

پیش از این ، در دسامبر 2016 ، زمین لرزه ای به بزرگی 6.6 ریشتر عشق آباد ، شمال شرقی افغانستان را لرزاند و زمین لغزشها و ساختمانها در اطراف منطقه فرو ریخت و منجر به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن حدود 30 نفر شد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.